admin on 2nd Січень 2010

ГРОМАДСЬКИЙ САЙТ СЕЛА

 

Г В І З Д І В Ц І

 

село входить до складу Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади Дністровського району Чернівецької області України

 

Сайт є некомерційним проектом жителів і діаспори (вихідців з села, які живуть за його межами) і він не є офіційним Інтернет-представництвом будь яких органів місцевого самоврядування

 

фото села Гвіздівці з космосу (знімок з Google Планета Земля)

 

 

герб-знак

 

 

название по Штефану2

 

 

Первісна з відомих історичних назв нашого села – ГВОЗДОВЦИ (рус. транскрипція – ГВОЗДОВЦЫ) використовувалася приблизно до XVII-го століття. Згодом, тривалий період часу (приблизно з XVII – XVIII століть і до 1919 року та під час румунської окупації з 1919 до 1944 років) в офіційних документах використовувалися молдавські і румунські варіації назви села: Гваздауць, Гвоздоуць, Ваздауць, тощо. З 1944-45 років село називалося ГВОЗДІВЦІ (рус. – ГВОЗДОВЦЫ). Приблизно з середини 70-х років ХХ ст. село було перейменоване в ГВІЗДІВЦІ. Руськомовний варіант залишився без змін.

 

Географічні координати села 48°26′24″ пн. ш., 27°1′48″ сх. д.; середня висота над рівнем моря 264 м. На території земель сільради знаходиться найвища точка краю.

 

Державний кордон між Україною і Молдовою проходить прямо по межі села, з іншого боку кордону знаходиться молдавське село Клокушна Окницького району, яке з свого боку теж впритул межує з державним кордоном.

 

 

У 1940-41 роках та з 1944 до грудня 2020 року село Гвіздівці мало самостійну сільську раду, з грудня 2020 року увійшло до складу Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади.

 

Сусідні українські населені пункти: місто Сокиряни (до 1940 р. – волосний центр, згодом, до 2020 р. – районний центр, з грудня 2020 р. – центр об’єднаної територіальної громади). Сусідні села колишього Сокирянського району, а тепер Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади Дністровського району: Коболчин, Сербичани, Романківці. 

 

Відстань від села Гвіздівці до сучасного районного центру (Дністровський район) смт. Кельменці – 43,9 км., до обласного центру міста Чернівці – 130 км.; до столиці України міста Києва – 435 км.

 

Населення села Гвіздівці у 1970-ті роки – близько 2,6 тис.; у 2000 р. – 1732 людей; на цей час достеменно не відомо через відсутність повноцінного перепису і в зв’язку з виїздами значної частини населення на заробітки, в том числі на тривалий період або на постійне проживанння з залишенням за собою реєстрації в селі Гвіздівці. 

Великих водних обєктів у Гвіздівцях та навколо не має, але в селі і поряд з ним багато ставків. Також територією села і земель сільської ради протікає досить багато малих річок. Крім того, на території земель сільської громади (за лісовим масивом “Березина”) знаходиться початок (виток) річки Раковець, яка далі тече Молдовою попри села: Клокушна, Ходороуци, Корестоуци, Маркауци, Балкауци, Верхні та Нижні Хологори, Тирново, Гордінешти, Бринзени і впадає в річку Прут біля села Корпач.

 

Також, вздовж межі земель гвіздовецької та романковецької сільських громад тече річка Драгіште, яка починає свій шлях між селами Сербичани і Вітрянка, тече далі попри село  Олексіївка і далі Молдовою (попри села: Бульбоака, Требісоуці, Колікауці, Констянтинівка, Трінка, Бурланешти). За селом Бринзени Єдинецького району вона впадає в річку Раковець.

 

Найкоротші відстані від села Гвіздівці до берега ріки Дністер – 14 км., до берега ріки Прут – 38 км. 

 

День села – 25 серпня. В цей день на сільському стадіоні проводилися до 2020 року урочисті заходи, концерти, масові гуляння. Завжди святкується день звільнення села від фашистських загарбників – 25 березня. Урочисті заходи проводяться на День Перемоги – 9 травня. Храмове свято – 8 листопада (Св. Дмитра).

 

Відеофільм – «AUZIAK PRODUCTION» (Instagram — auziak_photographer )

 

На початку цієї сторінки розміщений герб села, який був розроблений за часів СРСР та навіть випущений у формі значка приблизно у 60-70-х роках ХХ ст. Риба на гербі пов’язана з досить великим ставком рибгоспу і значним розвитком рибоводсьтва в селі.  На цей час також розведення риби в ставках є одним з більш-менш розвинутих промислів на території села і водних об’єктів земель колишньої сільської ради. Але той проект герба ні коли не був і не є офіційним гербом села Гвіздівці. Але ж іншого допоки не має, тому розмістили те, що маємо… 🙂

Більш детальні відомості про географічне розташування села та  про його історію – на сторінці “З історії”

 

 

 

Просимо всіх, хто має матеріали про село, про цікаві події в ньому, про гвіздівчан, вихідців з села  (розповіді, документи, фотографії), надсилати такі матеріали для публікації на сайті.

 

Відвідувачі сайту, в тому числі студенти, школярі, можуть запропонувати для публікації на сайті свої статті.

 

Сайт є некомерційним проектом, тому публікації оплаті не підлягають.

Також будемо раді побачити Ваши пропозиції щодо вдосконалення сайту.

 

 

Просим всех, кто имеет материалы о селе, об интересных событиях в нем, о гвоздовчанах, о выходцах из села   (рассказы, документы, фотографии), присылать такие материалы для публикации на сайте. 

Также будем рады увидеть Ваши предложения относительно совершенствования сайта.

 

 

АВТОРСЬКІ ПРАВА

Наш сайт не має комерційної спрямованості.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна Публічна ліцензія, якщо інше не зазначено на будь якій окремій сторінці.

Розміщені на сайті матеріали спрямовані на збільшення доступу україномовних і руськомовних громадян, незалежно від їх уподобань – до інформації, до знань.

Всі опубліковані на сайті матеріали сторонніх авторів (в окремих випадках і їх наші переклади) публікуються виключно або за пропозицією чи з дозволу самих авторів, або як такі, що вже були розміщені в загальнодоступних виданнях, які дозволяють перепублікацію з посиланням на автора і джерело.

Якщо ж будь якій автор або попередній публікант вважає, що перепублікацією на нашому сайті порушуються його авторські права, це не може бути підставою для пред’явлення матеріальних претензій, оскільки сайт не є комерційним проектом. Але будь яка юридична та/або фізична особа – власник авторських прав, завжди може звернутися до адміністрації сайту за контактними відомостями, що розміщені на сторінці «Контакти» і у разі наявності заперечень проти розміщення на нашому сайті перепублікації або першої публікації в перекладі, такий матеріал буде прибраний з нашого сайту.

 

 

ПОЛІТИКА КОНФЕДЕНЦІЙНОСТІ САЙТУ

(не знаємо – чи є у когось реальна потреба у цій інформації, але в зв’язку з діючими європейськими нормами змушені про всяк випадок написати о це все…)

 

Про коментарі

Якщо відвідувач залишає коментар на сайті, ми зберігаємо лише дані зазначені ним самим у формі коментаря, а також IP-адресу відвідувача та дані user-agent браузера з метою визначення спаму.

Анонімізований рядок створений з Вашої адреси e-mail (“хеш”) може надаватися сервісу Gravatar, щоб визначити чи використовуєте Ви його. Політика конфіденційності Gravatar доступна тут: https://automattic.com/privacy/. Після схвалення коментаря Ваше зображення профілю буде видимим привселюдно в контексті Вашого коментаря.

Але це не є у повній мірі персональними даними у розумінні статті 2 Закону України від 1.06.2010 № 2297-VI «Про захист персональних даних», оскільки не надають нам можливості ідентифікувати особу. Ми не збираємов відомості, які ідентифікують особу.

Про медіафайли

Теоретично, якщо ви зареєстрований користувач і завантажуєте світлини на сайт, вам можливо слід уникати завантаження зображень із метаданими EXIF, тому що вони можуть містити дані вашого місця розташування по GPS. Відвідувачі можуть витягти цю інформацію скачавши зображення із сайту.

Але на цей час (як і раніше) ми не здійснюємо будь яку реєстрацію відвідувачів сайту і не плануємо це робити, тому для відвідувачів нашого сайту це поки що є зайва інформація.

Про форми контактів і кукі

Якщо Ви залишаєте коментар на нашому сайті, ви можете включити збереження вашого імені, адреси e-mail і вебсайта в кукі. Це робиться для Вашої зручності, щоб не заповнювати дані знову при повторному коментуванні. Ці кукі зберігаються протягом одного року.

Якщо у Вас був би обліковий запис на сайті й Ви би увійшли до нього, ми би встановили тимчасовий кукі для визначення підтримки кукі Вашим браузером. Кукі не містить ніякої особистої інформації й віддаляється при закритті Вашого браузера. При вході в обліковий запис ми також встановили би кукі з даними входу й настроюваннями екрану. Кукі входу взагалі-те зберігаються протягом двох днів, кукі з настроюваннями екрана – рік. Якщо Ви виберете можливість “Запам’ятати мене”, дані про вхід будуть зберігатися протягом двох тижнів. При виході з облікового запису кукі входу були би вилучені.

При редагуванні або публікації статті в браузері буде збережений додатковий кукі, він не містить персональних даних і містить тільки ID записи відредагованої Вами, видаляється через 1 день.

Але знову ж, нагадуємо Вам, що на цей час (як і раніше) ми не провадимо і не плануємо впроваджувати будь яку реєстрацію відвідувачів сайту, тому для відвідувачів нашого сайту це поки що є зайва інформація.

Щодо вбудованого вмісту інших вебсайтів

Статті на нашому сайті можуть включати вбудований вміст інших вебсайтів (наприклад відео, зображення, статті й ін.). Вам слід мати на увазі, що подібний вміст поводиться так само, як якби відвідувач зайшов на інший сайт і від нас це не залежить.

Ці сторонні сайти можуть збирати Ваші дані, використовувати кукі, впроваджувати додаткове відстеження третьою стороною й стежити за Вашою взаємодією із вбудованим вмістом, включаючи відстеження взаємодії, якщо у Вас є обліковий запис і Ви авторизувалися на тому (не нашому) сайті.

Про веб-аналітику

Якщо Ви залишаєте коментар, то сам коментар і його метадані зберігаються невизначено довго. Це робиться для того, щоб визначати й схвалювати наступні коментарі автоматично, замість переміщення їх у чергу на схвалення (модерацію).

Які у вас, шановний відвідувачу, права на Ваші дані?

При наявності облікового запису на сайті (але ми таких записів не впроваджуємо, тому їх бути не може) або якщо Ви залишали коментарі, то ви можете запросити файл експорту персональних даних, які ми зберегли про Вас, включаючи надані Вами дані. Ви також можете запросити видалення цих даних. Для цього Вам потрібно написати нам на e-mail, зазначений на сторінці «Контакти» нашого сайту та зазначити статтю, під якою Вами залишений коментар або запитання та її URL-адресу. Але це не включає дані, які ми зобов’язані зберігати в адміністративних цілях, за законом або у цілях безпеки.

Куди ми надсилаємо дані про відвідувачів?

Самі, спеціально, ми не надсилаємо і не передаємо жодні дані ні кому. Але дещо, як і на будь яких інших сайтах, здійснюється автоматично поза нашою волею. Зокрема, коментарі відвідувачів сайту перевіряються автоматичним сервісом визначення спаму. Цей сервіс належить міжнародній інтернет-компанії, надійність і ефективність сервісу та компанії у нас не викликає сумнівів. Перевірка здійснюється програмними робоами, яким геть не цікава суть Вашого коментаря, вони визначають лише, чи то є реальний коментар, что то спам.

Також на нашому сайті, як і на переважній частині всіх сайтів світу, вбудовані лічильники відвідувань, які належать провідним українським та світовим інтернет-компаніям та здійснюють підрахунок кількості відвідувачів, в тому числі за IP-адресами визначають регіон або інколи навіть місто, з якого заходить відвідувач. Це є статистична інформація, яка використовується для визначення рейтінгу сайту і вона є загальнодоступною. Та ці компанії – власники лічильників збирають цю інформацію за власними правилами і отримана ними інформація не надає нам або третім сторонам можливості ідентифікувати будь якого відвідувача.

 

Додаткова інформація

Особисті, в т.ч. “анкетні” дані історичних особистостей, яких вже не має серед живих, використовуються у публікаціях сайту безперешкодно, як такі, що вже не є персональними даними у розумінні статті 2 Закону України від 1.06.2010 № 2297-VI «Про захист персональних даних», оскільки такі особи вже не є фізичними особами.

Персональні дані осіб, які на момент публікації живі, можуть використовуватися в публікаціях сайту виключно в тих випадках, коли вони отримані з відкритих, загальнодоступних джерел або від самих цих осіб для цілей публікації.

Якщо у когось з живущих на цей час осіб є заперечення щодо публікації будь яких відомостей про нього (навіть, якщо то не є персональними даними), просимо повідомити адміністрації сайту на електронну адресу, розміщену на сторінці “Контакти”.

 

Сайт створено у січні 2010 року за підтримки адвоката Кучерявого О.П.

Розробка і програмне обслуговування сайту: Vladimir Prelovac (Белград, Сербія) та ”Студия веб-дизайна Абракадабр@“ (Київ, Україна)

Адміністратор сайту, в т.ч. модерація:  Андрій Грушецький (Andrew Grushetsky) (Молдова – США)

 

© Сайт ГВІЗДІВЦІ. Всі права захіщені. Передрук матеріалів сайту або їх частин дозволяється виключно з зазначенням авторів опублікованих на сайті матеріалів та з прямим гіперпосиланням на сайт “ГВІЗДІВЦІ”. У випадках передруку або будь якого іншого відображення, відтворення матеріалів сайту або їх частин на паперових та /або інших носіях, що не мають зв’язку з виходом в Інтернет-мережу, обов’язковими є зазначення авторів матеріалів і посилання на назву сайту та його URL-адресу (https://gvizdivtsi.org.ua/) в Інтернет-мережі.

© Сайт ГВІЗДІВЦІ. Все права защищены. Перепечатка материалов сайта или их частей разрешается исключительно с указанием авторов опубликованных на сайте материалов и с прямой гиперссылкой на сайт “ГВІЗДІВЦІ”. В случаях перепечатки или любого иного отображения материалов сайтов или их частей на бумажных и иных носителях, не имеющих связи с выходом в Интернет, обязательными являются указание авторов материалов и название сайта с его URL-адресом (https://gvizdivtsi.org.ua/) в сети.