admin on 12th Жовтень 2018

Багато хто вважає, що осінь – найсумніша пора року, коли на зміну сонячним дням приходять дощові, туманні будні. Натомість є й багато людей, для яких осінь – найчарівніша та найпривабливіша пора року. Але, навіть, як би сумно не було, ми просто не можемо не посміхатися, коли на вулиці така купа кольорів і різноманіття. І це вказує на те, що осінь, мабуть найказковіша пора року.

З давніх часів осінь вважалася однією з найважливіших пір року, тому що в цей час починає скорочуватися світловий день, а попереду лежать холодні, темні дні. Так як для виживання був необхідний хороший урожай, багато народів, намагаючись забезпечити його успішне вирощування, поклонялися різним богам і богиням.

Восени, коли починає холоднішати і стає менше світла, листя дерев поступово припиняють виробляти хлорофіл, зелений пігмент, який допомагає поглинати сонячне світло для здійснення фотосинтезу. У міру згасання зеленого, починають проявлятися інші пігменти листа, такі як помаранчевий і жовтий каротиноїди і яскраво-червоний антоциан….

Це з наукового боку. А для нас восени ліси наповнюються яскравими фарбами і поетичною романтикою. Осінь одягає на світ навколо людей свою специфічну і особливу маску, крізь яку все здається неймовірним і навіть звичайні, на перший погляд, речі стають незабутніми…

Цікаво, що за дослідженням, проведеним одним з журналів, чоловіки вважають жінок більш привабливими в сезон похолодання. Одна теорія пояснює це тим, що восени підвищується рівень тестостерону в організмі чоловіків.

Панський став

Колись тут були безкрайні лани, на яких прозростали пшениця, гречка, соняшник… Теперь зростають майже безкрайні сади.

 

Пшениця теж ще не забута. Вже почала підростати озимина

Але найбільш поширена польова культура нашого часу – соя.

Та щоб не росло, дещо вже сотні років дещо залишається незмінним або постійно нагадує про себе. Уламки кераміки від прадавнього поселення, яке знаходилося між Гнилою річкою та Студеною криницею – на релі (фото зверху) та прямо на половій дорозі (нижнє фото)

Чорних “археологів” все ж просимо не турбуватися: колись тут дуже плідно попрацювали радянські археологи, а згодом і вашого “брата” вже чимало побувало.

 

Осінь почала розфарбовувати ліс…

Ще є багато корму на випасах

 

 

На жаль це теж з осіннього (і не лише осіннього) ганебного пейзажу нашого села: “Марицина яма” і… її мешканці

 

О. Кучерявий

 

 

Мітки: , , , , , , , , , ,

Залишити коментар