Село Гвіздівці особливе: і своїм історичним минулим, і людьми талановитими, і багатьма гарними подіями сьогодення. Особливе воно навіть тим, що коли в інших населених пунктах церкви в радянські роки закривали, то у нас Свято-Дмитріївський храм був завжди діючим. Його відвідували також прихожани із сусідніх сіл, в тому числі з Молдавії.

Збудована наша церква ще в 1870 році. Звичайно, такій давній споруді через певний відрізок часу потрібен ремонт. Сільська громада, в основному православні християни, інші добрі люди, благодійники зібрали кошти, за які виконано багато робіт по зовнішньому оновленню храму. Доклав зусиль до вирішення різних питань з ремонтом сільський голова Іван Володимирович Гангал. Особливо постарався й колишній церковний староста Михайло Миколайович Пижівський, який при потребі і в Чернівці їздив, і на пилорамі не раз бував, і до односельців звертався за певною підмогою. Тепер триває процес збирання коштів, щоб здійснити ремонт і в приміщенні храму.

 

За порядком у церкві та на території стежать Олексій Васильович Кувіла та Микола Васильович Бучко з дружиною Лідією.

Уже 10 років у нашому храмі править службу отець Ростислав. Люди дуже поважають священика. Він багато зусиль доклав і докладає, зокрема, щодо ремонту приміщення та його збереження. Батюшка цінує час прихожан, завжди пунктуальний як у проведенні служби, так і у виконанні ритуальних традицій. А ще жителі задоволені, що поминки відбуваються без спиртних напоїв.

В останні роки такі обіди у нас відбуваються у приватному кафе нашої односельчанки Людмили Козлової. Вона йде усім на поступки: коли бажають, то зі своїх продуктів готують страви, і навіть у кредит може виконати замовлення. Кухарі в цьому кафе теж дуже старанні, вони і у період посту пропонували різноманітні, смачні страви.

У передвеликодні тижні, як і в кожному селі, у Гвіздівцях не тільки в своїх будинках усі навели порядок, а й було організовано масове прибирання біля установ та організацій, на вулицях, у скверах. Хочу сказати, що добрі хазяї (і їх у селі є багато) не чекають оголошення місячника, а постійно підтримують порядок.

Важливо, щоб усі люди розуміли: весна – це пора пробудження краси землі та очищення як у природі, так і в наших душах. Тому маємо задуматись над вчинками, попросити пробачення у тих, кого ненароком образили, простити провини, як учить нас святе письмо. Приємно, що й дехто з учителів навчає діток бути чемними, жити з вірою у добро, у сили небесні. Так, Наталія Володимирівна Одажів разом із сином і донькою регулярно відвідує храм. Та й учням проводить цікаві виховні години, і вони знають, як зайти до церкви, як тут поводитись. Коли наше село відвідав владика Мелетій, біля храму його зустрічали із хлібом-сіллю, а дітки утворили живий коридор і дарували йому живі квіти. Владика благословив кожну дитину і дарував іконку.

Хочу побажати всім односельчанам здоров’я, щастя і добра. Хай все буде добре у кожній родині і хай Бог дарує нам свою благодать та здійснення надій.

Тамара Барчук, сількор 

За публікацією у газеті “Дністрові зорі”

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар