Наш сайт, як напевне відомо більшості його відвідувачів, містить Книгу пам’яті села Гвіздівці. На цей час Книга пам’яті трохи змінила формат. Насамперед це стосується учасників Другої світової війни: дані про всіх учасників війни – як тих, що загинули, так і тих – хто повернувся додому з живим, об’єднані в один розділ.

Слід зазначити, що не дивлячись на те, що ми постійно працювали над поповненням цього розділу, про дуже багатьох учасників війни, про осіб, які загинули, перебуваючи на трудовому фронті та навіть про тих, хто повернувся живим, було досить не багато. А про багатьох учасників війни взагалі не було ні яких відомостей. крім прізвища, імені та по-батькові.

Натомість, на цей час нам вдалося зібрати відомості про переважну більшість учасників війни і ці відомості тепер відображені у Книзі пам’яті. Ці дані ми одержали з різних джерел (Центральний архів Міністерства оборони Росії, Книги пам’яті українських і російських областей, тощо, розповіді фронтовиків, тощо). Одночасно зібрано досить значний документальний матеріал щодо загибелі багатьох гвіздівчан під час Великої Вітчизняної війни. Тепер Книгу пам’яті села Гвіздівці можна вважати відносно повною.

Чому відносно? Тому що все ж таки не про всіх загиблих гвіздівчан вдалося зібрати відомості. Крім того, великою і досить малозрозумілою прогалиною є відсутність відомостей про дуже багатьох селян, які повернулися з фронту, але померли до 2011 року. Про них ніде в селі не має упорядкованих відомостей.

В черговий раз звертаємо увагу відвідувачів сайту, насамперед гвіздівчан і вихідців з села: хто не знайшов додаткових відомостей про своїх загиблих родичів, повідомляємо, що робота з пошуку цих даних буде нами продовжена і через деякий час, можливо, Ви такі відомості на нашому сайті знайдете. А якщо такі відомості, документи, фотографії є у Вас, або у Ваших рідних, знайомих, просимо повідомити про них нам на електронну адресу.

А якщо Ви не побачили взагалі згадування у Книзі пам’яті про когось з учасників війни, то теж обов’язково повідомте нам!

 Повідомляйте, будь ласка нам також і відомості по інших розділах Книги: щодо учасників Першої Світової війни, інших воєн часів Російської імперії, про учасників Громадянської війни, Хотинського повстання, про тих, хто помер під час Голодомору 1946-47 років.

Бажаючи також можуть отримати від нас засобами електронної пошти фотокопії архівних документів, які наявні у нас і в яких містяться дані про долю їх батьків, дідів… Наявність таких документів щодо кожного учасника війни відмічена у самій Книзі пам’яті.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 коментар к “Ще раз про Книгу пам’яті села Гвіздівці”

  1. Хорошу справу робите

Залишити коментар