admin on 21st Липень 2012

uborka_04.2010Проблема засміченості на вулицях населених пунктів України з кожним роком набуває все більшої гостроти. Ще більш загрозливою виглядає проблема засміченості лісів, парків, річок, ставків, їх пляжів та навіть полів. Не минула ця проблема і Гвіздівці. У принципі, як хтось цілком вірно сказав, засміченість територій є наслідком засміченості наших мозків. В зв’язку з цим, напевне, слід звернути увагу відвідувачів сайту і місцевої влади наших сіл і міст на цікавий метод боротьби з засміченістю, застосований у одному з сіл Росії. Представляємо Вам переклад тексту телематеріалу російського Першого каналу.

Після неординарного нововведення мало кому в голову приходить смітити на вулиці. Адже на кожній пачці, фантику й тому подібному красується прізвище того, хто це кинув.

Село Атнари в Чувашії вражає із першого погляду. І справа не тільки в акуратних газонах, клумбах або в спеціальних навісах для велосипедів. Усюди неймовірна для російської глибинки чистота – ні фантику на дорозі, ні порожньої пляшки на узбіччі. Але так було не завжди. Експеримент “Чисте село”, про яке свідчать навіть новенькі написи на урнах триває всього три тижні. З порушниками порядку борються дідівським способом – їх засуджують усією громадою. І уникнути від народного гніву не вдасться: ім’я й прізвище того, хто насмітив відомо заздалегідь, ще в магазині їх пишуть на упаковці товару.

“Особливо діти, вони жуйки усякі купують, морозиво купують, усякий дріб’язок. Щоб вони на вулицю не кидали. Ми прізвища знаємо, 30 років працюємо отут, на одному місці”, – каже продавець сільського магазина Галина Майорова.

Щоправда для багатьох селян ця ініціатива поки пройшла непоміченою. Насамперед це ті, хто смітити просто не звик.

Інші з неприхованим подивом виявляють своє прізвище на покупках, після того як їм про це повідомили журналісти.

Причому, пишуть прізвища на товарі не завжди, а оцінюючи, куди саме йде людина. Якщо зрозуміло, що йде додому, їх позначати не будуть. Але якщо є підозра, що покупець прямує на природу, все придбане ним обов’язково надпишуть. По викинутій у неналежному місці упаковці порушника знайдуть, змусять прибрати за собою й зобов’яжуть відпрацювати кілька годин на благо села – галявину покосити, підлоги в лікарні помити. На думку селян, задум вдався на славу. Недбайливим дорослим і дітям не хочеться стати ізгоями у своєму власному селі.

“Він вже буде знати: сьогодні я кинув, завтра прийдуть-приберуть. А до свідомості людини повинно дійти, що якщо він кине, його прізвище, самого його знеславлять. Це ж соромно!” – вважає глава Атнарського сільського поселення Алєксандр Кузнєцов.

Поки акція по боротьбі за чистоту оголошена в Атнарах на період дачного сезону й літніх канікул. Але якщо люди не стануть заперечувати, її можуть зробити безстроковою.

Марія Шубіна. Перший канал (Росія)

На верхньому знімку – урочище “Марицина яма” у Гвіздівцях.

Мітки: , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар