admin on 21st Березень 2016

У червні минулого – 2015 року наш сайт повідомляв своїм478754 відвідувачам – читачам про збори громади, що були присвячені адміністративній реформі по переформуванню територіальних громад в районі (стаття «Збори по адмінреформі у Гвіздівцях»).   Зі спілкування між людьми зрозуміло, що в цілому, мабуть у більшості громадян України ця, так звана «адміністративна реформа» викликає цілком природне нерозуміння у її сенсі, доцільності. Малозрозумілі і, мабуть, недолугі дії влади по втягненню територіальних громад в «добровільне» об`єднання громад і у гвіздовчан викликали багато питань, на які, що теж цілком зрозуміло, конкретних відповідей ні хто надати минулого разу не зміг.

Особливе занепокоєння у громади викликало те, що така адмінреформа з об`єднанням громад призведе практично до повної втрати не дуже великими сільськими громадами (як Гвіздівці) контролю за землями, які зараз належать сільським територіальним громадам.

Тому, на минулорічних зборах гвіздовчани не підтримали ідею входження до районної «мультігромади», яка в малозрозумілому загальному вигляді передбачала ліквідацію сільської ради, створення поста сільського старости і делегування 2-3 депутатів до Сокирянської об`єднаної волосної ради (щось таке), прийняли рішення утриматись від об`єднання з іншими територіальними громадами.

У неділю, 20 березня цього – 2015 року жителі Гвіздівців вдруге дружно зібралися на збори територіальної громади з питання проведення адміністративної реформи.

Відкрив зібрання сільський голова Гангал Іван Володимирович. На зборах також виступили члени районної робочої групи, які нині працюють у населених пунктах району, консультуючи наших громадян, виконуюча обов’язки головного лікаря Сокирянської центральної районної лікарні Олена Іванівна Мельничук, начальник управління освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА Галина Іванівна Рябко,  в.о. голови Сокирянської РДА П.П. Бескупський.

Виступали і гвіздовчани: вчителі-пенсіонери, актив села, зокрема колишній вчитель української мови та літератури, колишній заступник директора місцевої школи та колишній секретар сільради Лідія Василівна Бойко, колишній вчитель – історик Зінаїда Михайлівна Бурченко, сільський бібліотекар Руслана Євгенівна Куцька, начальник районного відділу Держгеокадастру Геннадій Павлович Козлов.

У виступах піднімалися проблемні питання забезпечення фінансування роботи сільського самоврядування, медичного забезпечення мешканців села, освіти, утримання сільської пожежної команди, підтримання у належному стані сільського сміттєзвалища, вирішення і організацію збереження довкілля, благоустрою території, дорожнього ремонту і будівництва, транспортного сполучення між населеними пунктами району.

І хоча збори все одне не додали гвіздовчанам впевненості у правильності та доцільності адмінреформи в цілому, але виходячи з принципу: «куди подінешся?», а також виходячи з того, що запропонована діючим районним керівництвом форма збереження району у вигляді єдиної територіальної громади є хоча б більш-менш зрозумілою та такою, що можливо дасть змогу, якщо й не розвиватися у ці скрутні часи, але хоча б щось зберегти з наявного, селяни підтримали створення єдиної цілісної громади Сокирянщини.

Та й у принципі, подібна реформа приблизно в схожих виглядах вже багато разів відбувалася (волості і повіти у часи царської влади, за румунських часів, хрущовське об`єднання районів наприкінці 50 – на початку 60-х років минулого сторіччя), потім не меншу кількість разів ці адмінреформи скасовувалися, як недолугі. І ця не остання!

А. Грушецький, О. Видиш

Мітки: , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар