Одним з найяскравіших осінніх професійних свят в Україні завжди був день працівника сільського господарства. Яскравість завжди проявлялась не лише у привітаннях офіційних осіб і нагородженнях видатних фахівців і працівників, а й у ярмарках, концертах, фестивалях, виставках агропромислової техніки, в презентаціях нових технологій, в проведенні унікальних майстер-класів. Звісно, 2020 рік, в зв’язку з недоброї звістки карантинними заходами, на жаль вніс свої корективи в порядок святкування, але це не принижує для нас важливості агропромислового комплексу і праці трудівників сільського господарства.

Працівників сільського господарства та агропромислового комплексу в цілому, в Україні, і зрозуміло, що у Гвіздівцях, традиційно люблять та поважають, зважаючи на провідну роль цієї галузі в економіці України. Ця роль агропромислового комплексу в Україні була провідною споконвічно, адже природа наділила нашу державу багатими на чорнозем, родючими землями. Звісно, що з початку індустріалізації, яка набула великих масштабів з 20-30-х років ХХ-го сторіччя, провідними галузями в економіці республіки стали промислові. Але в перебігу політичних і економічних процесів, що розпочалися з 90-х років ХХ-го сторіччя, агропромисловий комплекс знову став в Україні провідним, до чого після розпаду СРСР, з одного боку призвів занепад більшої частини промислового комплексу, а з іншого боку, з доступом до багатьох нових закордонних технологій і методів обробки землі.

Важливість праці трудівників сільського господарства завжди підкреслювалася державними органами та посадовцями, а також громадськістю і в часи СРСР і в сучасній Україні. Зокрема, ще в 1986-88 роках Указом Президії Верховної Ради СРСР від 2 жовтня 1986 р. зі змінами, що були внесені Указом ПВС СРСР 1 листопада 1988 року № 9724-ХІ був встановлений і з того часу відзначається в третю неділю листопада, в т.ч. в сучасній Україні, День працівників сільського господарства. Святкування професійного свята у цей день було закріплене також Указом Президента України № 428/93 від 7 жовтня 1993 року.

Наш сайт приєднується до привітань всім трудівникам агропромислового комплексу і всього сільського господарства України і бажає їм здоров’я, натхнення і успіхів!

 

***

 

До цього свята пропонуємо відвідувачам сайту невеличку збірку історичних (вже – історичних!) фото, які  розповідають про взаємовідносини між гвіздівецьким колгоспом ім. Г.І. Котовського та гвіздівецькою школою.

 

Бригадир городньої бригади колгоспу ім. Котовського, учасник Хотинського повстання, Громадянської і Великої Вітчизняної воєн Олійник Григорій Артемович з школярами на практичних заняттях (фото 1960-х років. З книги: Кучерявий О.П., Мандзяк О.С. Гвіздівці. Шляхами століть. / О. П. Кучерявий, О. С. Мандзяк – Кам’янець-Подільський: ФОП Панькова А.С., 2019

 

Школярі на практичних заняттях на кукурудзяному полі (фото 2-ої половини 1970-х років)

 

Старшокласники допомагають колгоспу ім. Котовського в прашовці (сапанні) кукурудзи або бурака. Фото – приблизно 1977-78 років; з архіву сайту.

 

Практична допомога колгоспу поєднувалися з теоретичными заняттями, а також з так званими “політінформаціями”, на котрих учням розповідали про головні події політичного і економічного життя країни та світу. Фото кінця 1970-х – початку 1980-х років; з архіву сайту.

 

Школярі молодших класів з класним керівником Ніною Григорівною Гангал поряд з побудованою колгоспом ім. Котовського с. Гвіздівці новою сільською школою. Фото 1975 року з книги: Кучерявий О.П., Мандзяк О.С. Гвіздівці. Шляхами століть. / О. П. Кучерявий, О. С. Мандзяк – Кам’янець-Подільський: ФОП Панькова А.С., 2019.

 

На цьому і наступному фото гвіздівецький дитячий вокально-інструментальний самодіяльний колектив «Буковинка» під керівництвом Василя Петровича Стефанюка. Утримання колективу повністю забезпечував колгосп ім. Котовського. Фото з книги: Кучерявий О.П., Мандзяк О.С. Гвіздівці. Шляхами століть. / О. П. Кучерявий, О. С. Мандзяк – Кам’янець-Подільський: ФОП Панькова А.С., 2019.

 

На цьому і наступному фото школярі і вчителі гвіздівецької школи на екскурсіях в містах Москва і Брест. Ці та інші аналогічні екскурсійні поїздки, а також більшу частину поїздок школярів у різні піонерські табори і дитячі санаторії  країни також фінансував колгосп ім. Котовського. Фото 1978 і 1976 років з архіву сайту.

 

Перед товариською зустріччю з волейболу між дівочими командами школи села Гвіздівці і школи сусіднього молдавського села Клокушна Окницького р-ну. Поїздки спортивних команд гвіздівецької школи на змагання в інші села і міста України та Молдавії також організаційно і фінансово забезпечував колгосп ім. Котовського. Фото Ю. Кричуна.  Газета  “Дністрові зорі”,  № 10 (2707), 22.01.1977 р.

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар