admin on 27th Липень 2018

27 і 28 липня 2018 року Церкви православного обряду відзначатимуть річницю хрещення Русі.

З цієї нагоди кожна конфесія анонсує свою програму урочистих заходів, повідомляє “Релігія в Україні”.

Голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) оголосив офіційну програму урочистостей, яка передбачає молебень на Володимирській гірці 27 липня о 13:00, богослужіння, яке очолить глава УПЦ митрополит Онуфрій, разом з яким будуть молитися також представники інших Помісних Церков. Потім з Володимирської гірки віряни хресною ходою вирушать  центральними вулицями столиці в Києво-Печерську лавру, де глава УПЦ звершить всенічне бдіння.

У програмі заходів УПЦ КП – 28 липня богослужіння і загальноукраїнський хресний хід, що пройде вулицями Володимирською та Трьохсвятительською до пам’ятника рівноапостольному князю Володимиру Великому, де буде звершений урочистий молебень за участю Патріарха Філарета.

Глава Української Греко-католицької Церкви верховний архієпископ Святослав закликав всіх прийти 28 липня, у день святого князя Володимира,  до храмів і за звичаєм відновити ті обіцянки, які через вуста хресних батьків дали в день хрещення. Чин відновлення хресних обітів у день святого рівноапостольного князя Володимира у 2006 році в УГКЦ запровадив тодішній її глава архієпископ Любомир Гузар. Відтоді щороку в усіх храмах в Україні та усьому світі вірні після літургії відновлюють свої хресні обіти.

Із 27 до 30 липня Державною агенцією промоції культури України буде проведена культурно-мистецька акція з нагоди святкування Дня хрещення Київської Русі-України. У рамках цієї акції планується провести ряд культурно-мистецьких заходів. Зокрема:

  • концерти духовної музики, які відбудуться біля музею «Золоті ворота» 29 та 30 липня (початок о 12:00);
  • круглий стіл із теми: «Володимир землю зорав і розм’якшив, себто хрещенням просвітив», присвячений хрещенню Київської Русі-України та 1000-літтю першої літописної згадки про Софію Київську (1017-2017), який відбудеться на території Національного історико-культурного заповідника «Софія Київська» 28 липня (початок о 14:00).

Різноманітні заходи присвяченні хрещенню Русі пройдуть також у районах столиці.

&&&

Як повідомив сайт «Україна православна», 27 липня, напередодні святкування 1030-річчя Хрещення Русі на Володимирській гірці пройшов молебень до рівноапостольного князя Володимира.

Молебень очолив Предстоятель УПЦ Блаженіший Митрополит Київський і всєя України Онуфрій. Його Блаженству в служінні допомагали ієрархи УПЦ, духівництво Київської й інших єпархії, гості з-за кордону.

На молитві була вознесена молитва про мир в Україні. На молебні були вісім чудотворних ікон привезених з різних єпархій УПЦ.

Після молебню Архіпастир звернувся до віруючих зі словом проповіді присвяченої пам’яті рівноапостольного князя Володимира й знаменній події — 1030-летию Хрещення Русі.

«Наші предки втратили правильні поняття про Бога, пішли в язичество, але святий князь Володимир повернув шляхи людські, зробив їх рівними, такими, що вели до Бога, до благодаті Святого Духа. Сам князь змінився в корінь після Хрещення, став іншою людиною: з жорстокого, гріхолюбивого він став шляхетним, милосердним, люблячим Бога й близького, став “Красним сонечком”, як казав про нього літопис, – тобто гарним. Ми, як спадкоємці св. кн. Володимира, повинні намагатися бути подібними  йому. Ми повинні викорінювати в собі злість, ненависть, ворожнечу, привчати себе любити Бога, поважати, терпіти й любити близького. На цьому тримається все людство. Нехай Бог молитвами святого рівноапостольного князя Володимира зберігає всіх, хто прибув сьогодні в Київ, щоб бути учасником свята!»,

– сказав Блаженнейший Митрополит Онуфрій.

Після завершення молебню почався Всеукраїнський Хресний хід від Володимирської Горки в Києво-Печерську Лавру.

На загальну молитву в Київ з різних областей країни зібралося близько 250 тисяч віруючих.

 

Стислий виклад та переклад на українську – сайт “Гвіздівці” 

Мітки: , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар