Хутір Галиця (Михалківська сільська рада Сокирянського району Чернівецької області) розташований на березі Дністра. Дивна за своєю красою місцевість, древній  прикордонний пост Галицько-Волинського князівства, місце розташування однієї з величніших історичних, культурних і духовних скарбниць Сокирянського району та і всієї Чернівецької області – Галицького Свято-Михайлівського чоловічого монастиря.

У давню давнину в урочищі Труфанова Криниця, неподалік від сучасного розташування монастиря, знаходилися капища язичників, що підтверджується археологічними знахідками, в тому числі – язичницькими амулетами. Та і самі скельні печери сучасного монастиря використовувалися давніми мешканцями цієї землі. Під час реконструкції монастиря, на його території працювала експедиція Чернівецького національного університету, яка під час вивчення однієї із келій знайшла у кам’яній підлозі яму з битими горщиками чорноліської культури (археологічна культура передскифської доби (кінця ІХ — початку VII століть до н.е.).

Сам монастир вірогідно був заснований у XI-XII ст. як Галицький скит. Наприкінці XVIII-го сторіччя він був спустошений турецькими завойовниками, але згодом монахи все ж знову там оселилися і турки перестали їх чіпати. Цьому сприяла тогочасна влада цієї землі – бояри Молдовського князівства, які були підконтрольні Османській імперії. Згодом монастир занепав і використовувався лише – як місце поклоніння. Окупаційна румунська влада намагалася сприяти його відновленню, але атеістична Радянська влада знову його розігнала. 

З 1996 р. у монастирі проводяться розкопки та археологічні дослідження.

Фото – Дениса Кучерявого.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

8 коментарів к “Неподалік від нас: хутір Галиця і Галицький монастир”

 1. Круто, что тут еще можно сказать.

 2. очень занимательно было почитать

 3. Спасибо! Буду теперь заходить на этот блог каждый день! 🙂

 4. Дуже цікаво!!!
  А хтось може підказати – а як можна добратися в Галицю з Сокирян?Я буду проїздом в Сокирянах 22 травня….

 5. На запитання Tessa: прямих автобусних рейсів до хутора Галиці не має ні звідки. Автобус ходить лише до с. Михалкове, а звідти – хто як може. Можна, звичайно, на такси, але дороговато буде…

 6. Летом 2009 года были в монастыре – очень понравилось. Если этим летом приедем в Сокиряны, то обязательно посетим монастырь.

 7. Очень красиво!
  А не подскажете базу отдыха в Галице или поблизости? Хотелось бы несколько дней возле такой красоты пожить

 8. Галине: Базы отдыха есть в районе с. Ломачинцы (прибрежная зона “Вишневе”), в Новоднестровске есть съемные причальные и плавающие домики. Ну и, конечно, есть гостинницы в Новоднестровске и Сокирянах.

Залишити коментар