У зв’язку з тим, що Партія комуністів Республіки Молдова оголосила про початок акцій опору нинішній владі, у багатьох містах Молдови пройшли мітинги. Зокрема, 19 листопада на площі біля районної Ради міста Єдинці також пройшла акція протесту, у якій взяли участь як єдинчани, так і представники Бричан, Ришкан, Дондюшан і муниципії Бєльці. Сотні людей, ті, що зібралися перед будинком райради, зажадали відставки нинішньої влади, сформованої із трьох партій Альянсу за євроінтеграцію.

У цей день учасникам мітингу його організаторами була надана різного роду інформація, що спонукує до міркувань про дії й характер правління нинішнього керівництва країни. Перед тими, що зібралися виступили голова Єдинецького району Олег Скутару, виконавчий секретар ЦК ПКРМ, депутат парламенту Юрій Мунтян, депутат парламенту Тетяна Ботнарюк, віце-голова Единецького району Георгій Пулберє, віце-голова Бричанського району Альона Бабюк, примар села Нихорень (Рышканський район) Юрій Іванов, активісти з Бельць – Олександр Понятовський і Раїса Черелеуш та інші.

Митингувальники одностайно відгукнулися на заклики Партії комуністів Республіки Молдова, і одноголосно заявили про те, що нинішньому уряду настав час здати повноваження. «Відставка!», «Альянс, іди!», «Альянс, збирай валізи!» – ці й інші гасла скандували учасники мітингу, які більше не можуть вірити уряду, що за два із зайвим року «нічого не зробив для населення Республіки Молдова».

На думку учасників акції, терпіння народу дійшло до крайньої межі, а байдужість із боку уряду призвела населення до вбогості. «Оптимізація в області охорони здоров’я, освіти, а так само економічні санкції, такі як підвищення тарифів і цін, низька зарплата населення, ріст безробіття, безграмотності й зубожіння громадян – от результат правління нинішньої влади», – сказала Альона Бабюк

«Ми пропонуємо цій владі єдиний вихід – спокійно піти, інакше розмова буде іншою. Усе, що вони зробили – це набрали кредитів, ці рожеві й зелені папірці, які сьогодні нічого не варті, майбутнім поколінням буде потрібно віддавати реальними грошима й своєю працею. Вони перетворили населення Молдови в рабів», – сказав Юрій Мунтян.

За підсумками проведеного мітингу його учасники прийняли декларацію, у якій призвали владу добровільно скласти свої повноваження, визнавши нездатність вирішувати проблеми країни, і передати кермо влади тим, хто на ділі 8 років доводив, що в Молдові можна змінити життя до кращого.

За матеріалом сайту «Nord-info»

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар