З 23 по 30 червня 2011 року в курортній зоні селища Рибаківка Миколаївської області відбувся ХІV Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Золотий лелека». Мета фестивалю: «Розкриємо свої таланти світу», тема фестивалю: «Ми спілкуємось! Ми разом! Ми живемо!»

Організатори фестивалю: Експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості» м. Миколаєва, за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Фестиваль був покликаний створити умови вільного спілкування між дітьми різних країн світу, а також сприяти відродженню культури і мистецтв України, пошуку та підтримці її талановитих дітей, надання дітям можливості реалізувати власні творчі здібності, залучення дітей до світу мистецтва, до вивчення культури і традицій. На фестиваль зібралися діти та молодь зі всіх областей України, Молдови, Росії, Білорусі. Конкурсна програма здійснювалась за такими напрямами: хореографія, музичне та театральне мистецтво, живопис і графіка, декоративно – прикладне мистецтво. Переможці фестивалю отримали Гран–прі – статуетку “Золотого лелеки”, дипломи та ексклюзивні призи.

Для учасників фестивалю пройшли відбіркові тури за номінаціями, цікаві розважальні заходи, гала-концерт, святковий салют, виставка робіт учасників фестивалю, майстер-класи з хореографії від Григорія Чапкіса та багато інших сюрпризів. Також вперше в рамках фестивалю відбувся конкурс на Кубок Григорія Чапкіса (Культурний центр «Кияночка», м. Київ), виставка-продаж сувенірів від майстерні Орловського. А незабутніх вражень подарував урочистий бал, танцмейстером на якому став сам Маестро Григорій Чапкіс.

До складу журі увійшли відомі діячі мистецтв, заслужені майстри, заслужені і народні артисти України, народний артист України, кавалер ордена Святого Станіслава, лауреат Міжнародних конкурсів, суддя телевізійних проектів «Танці з зірками 1,2,3», «Танцюю для тебе», «Крок до зірок» Григорій Чапкіс, музичний продюсер і шоумен Володимир Бебешко, відома танцівниця фламенко, переможниця ряду Міжнародних хореографічних конкурсів Неллі Сюпюр. Гостями фестивалю були учасниця «Нової хвилі-2009» Міла Нітіч, відома українська співачка Саша Бєліна, учасницяч телевізійного проекту «Народна зірка» Ірина Островська, лідер гурту «Неділя» – Діля.

Одною з головних переможниць фестивалю у номінації “вокал 1-ої категорії” стала дівчинка з сусідніх Сербичан – Тетянка Козак. Тетяна впевнено і досить професійно виконала на фестивалі «Веснянку» та «На вулиці скрипка грає» і разом з Миколою Ляхом з Одеси отримала “Гран-прі” фестивалю, статуетку «Золотий лелека» та фестивальні призи. П’ятикласниця Сербичанської школи є постійною учасницею творчих конкурсів, щорічним призером районних та обласних фестивалів «Буковинська зіронька» і «Чисті роси».

Особливо слід відзначити, що Тетянка не лише з сусіднього нам села, а вона ще й учениця знаних майстрів мистецтв – вихідців з села Гвіздівці Ольги Василівни та Михайла Васильовича Мафтуляків.

Від Сокирянської РДА талановита дівчинка отримала путівку до дитячого табору «Артек».

У публікації також використані матеріали сайтів фестивалю “Золотий лелека“, видання з міста Миколаєва “Задира” і Сокирянської районної газети “Дністрові зорі

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар