Промислові дрони, які можуть допомагати агровиробникам обробляти поля добривами або пестицидами презентували 11 лютого, для аграріїв Сокирянської громади.

Безпілотники, які здатні обробляти 10 гектарів за годину, оснащені 16-літровою цистерною та спеціальним радаром, який дотримується висоти, дають можливість працювати і у вечірню пору доби.

Презентацію приладу відвідали і секретар міської ради Любов Степаненко, перший заступник міського голови Іван Гангал, голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк, секретар виконавчого комітету міської ради Ауріка Мойсеєнко.

Як зазначає Іван Гангал влада  підтримує впровадження сучасних технологій у сільському господарстві, якщо тільки це буде  працювати на користь громади.

За словами директора ТОВ «Дрон Центр» Юрія Задранівського, Чернівецька область розвинена у аграрному напрямку і Сокирянщина зокрема, а наявність агродронів дозволить господарству оперативно захищати свої рослини, за потреби терміново вносити інсектициди вночі, а також планувати збір урожаю, проводячи рівномірну десикацію – переджнивне підсушування рослин з метою прискорення достигання  і полегшення збирання врожаю, яке особливо ефективне при забур’яненості та за вологої погоди.

 

Тож аграрії Сокирянської громади мали змогу ознайомитись з надсучасним обприскувачем  та поставити питання стосовно особливостей його роботи.

 

За публікаціями сайтів Сокирянської міської ради і “Північно-Бессарабського інформаційного порталу

_______________________________________________________________________

 

Наша примітка

На вигляд – гарна «іграшка»! Але, як ми всі вже неодноразово бачили, так би мовити, на «власній шкірі» (в прямому и переносному сенсі) обприскування садів та посівних площ за допомогою потужних апаратів на територіях, наближених до населених пунктів, а тим більше – у самих населених пунктах, є дуже небезпечним для здоров’я людей і неодноразово викликало значні суперечки, скандали, судові справи. Але це було те, що можна було б побачити, проконтролювати відносно легко.

Натомість, використання для обприскування дронів становить особливу небезпеку через те, що таке обприскування фактично неможливо проконтролювати як за складом хімікатів, так і за самим фактом проведення обприскування – особливо в нічний час.

Фактично, будь якій дрон з оприскувачем, це є достатньо потужний і геть неконтрольований засіб доставки будь яких хімічних речовин в будь яке місце (10 га – за 1 годину!), тобто може використовуватися, як зброя, що є набагато більш небезпечною, ніж вогнепальна.

І ми вважаємо, що якщо подібні дрони будуть застосовуватися, те їх продаж, зберігання і застосування має бути під особливим і постійним жорстким контролем державних органів!

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар