36163До числа нещасть, що мали місце цього року,на русском языке варто віднести досить трагічний за своїми наслідками випадок укушення скаженим вовком людей і селянської худоби в сс. Сербичанах, Вітрянці, Гвоздоуцах і Клокушні. Випадок цей, у виді неможливості утримати поранених скаженим вовком у Бричанській лікарні, поставив управу у вкрай скрутний стан.

Покусаних людей доставляли, у виді настійної вимоги губернської адміністрації й всупереч думці управи, по 2 рази в лікарню й обидва рази вони тікали звідти. У цей час із числа 11 поранених вовком, 4 перебувають по домах, під спостереженням сільської поліції й спеціально призначеного для того фельдшера й не виявили дотепер ознак водобоязні, інші 7 чоловік повмирали. Поранена худоба, у кількості 10 штук, була знищена, з винагородою потерпілим хазяям (271 р. 50 к.), відповідно до оцінки, зробленої управою. Крім того, селянинові с. Гвоздоуц Іванові Видишу була видана грошова нагорода в кількості 10 руб. і премія за вбитого звіра 6 руб., усього 16 руб., а разом з тим Видиш представлений до нагороди медаллю.

Сведения о народных бедствиях в Хотинском уезде, помещенные в отчетах Хотинского уездного земства за 1882 год. “Вестник Бессарабского Земства, издаваемый Губернскою Земскою управою. – Кишинев, 1882. – № 9. – С. 11 – 14.”

________________________________

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар