marka16 січня 1969 року, об 11 годині 20 хвилин01 rus1 московського часу успішно здійснено ручне стикування космічних кораблів «Союз-4» і «Союз-5». Це сталося в момент проходження кораблів над територією Радянського Союзу, коли космічний корабель «Союз-4» робив 34-й оберт навколо Землі, а Союз-5» – 18-й оберт.

soyuz5Перед стикуванням екіпажі обох кораблів перевірили всі бортові системи, про стан яких доповіли на Землю. О 10 годині 37 хвилин почалось автоматичне зближення кораблів, в результаті якого відстань між двома кораблями скоротилася до 100 метрів.

Потім командир корабля «Союз-4» льотчик-космонавт В.О. Шаталов перейшов на ручне керування і, маневруючи кораблем «Союз-4», здійснив причалювання до корабля «Союз-5». Після причалювання відбувся взаємний, механічний захват кораблів, жорстке їх стягування і з’єднання електричних кіл. На етапах зближення, причалювання і стикування всі системи кораблів функціонували нормально.

Таким чином, на орбіті штучного супутника Землі була складена і почала функціонувати перша в світі експериментальна космічна станція з чотирма відсіками для екіпажу, що забезпечують виконання великого комплексу експериментів і досліджень, а також комфортні умови для роботи і відпочинку. Всередині станції між її відсіками встановлено телефонний зв’язок.

img-437531-8dc0512788

Для дальшого виконання програми польоту орбітальна космічна станція була зорієнтована командиром корабля «Союз-5» Б.В. Волиновим. Процеси зближення і стикування передавались на Землю за допомогою зовнішніх телекамер.

Льотчик-космонавт В.О. Шаталов доповів, що всі системи станції працюють нормально. Параметри мікроклімату у відсіках перебувають в заданих межах. Самопочуття космонавтів добре.

Екіпаж станції виконує програму дальших експериментальних робіт. З космонавтами підтримується сталий радіозв’язок.

Політ експериментальної космічної станції триває.

Повідомлення ТАРС

****************************************************************

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Видатний успіх у космосі

Як уже повідомлялось, космічні кораблі «Союз-4» і «Союз-5» 16 січня об 11 годині 20 хви­лин московського часу стикувалися і утворили експериментальну косміч­ну станцію, що здійснила політ по навколоземній орбіті.

В ході польоту вперше в світі було здійснено пе­рехід двох космонавтів з одного корабля в другий.

У процесі польоту стан­ції і виходу товаришів Є.В. Хрунова і О.С. Єлісєєва в космічний простір проводились науково-тех­нічні і медико-біологічні дослідження та експерименти.

Після виконання операцій переходу космонав­ти зайняли нові робочі місця в кораблі «Союз-4» і провели експерименти по керуванню орбітальною станцією, а також пере­вірку взаємодії бортових систем станції.

16 січня о 15 годині 55 хвилин космічні ко­раблі були розтиковані і продовжували дальший політ роздільно.

На 9 годину 17 січня космічний корабель «Со­юз-4» зробив 48 обертів навколо Землі, «Союз-5» 32 оберти.

ТАРС

**************************

Газета «Дністрові зорі» – орган Сокирянського районного комітету КП України і районної Ради депутатів трудящих, № 8 (2618), Субота, 18 січня 1969 року.

______________________________________________

Документальний фільм, присвячений цьому польоту можна подивитися  на YouTube

__________________________________________________

Мітки: , , , , , , , , , ,

Залишити коментар