На фермі не перший рік. Доглядав відгодівельну групу свиней, працював поваром, скотарем. Але найбільше припало до душі доглядати свиноматок. Робота перспективна, завжди на виду. Добре доглянеш тварин, простежиш за парувальною кампанією, збережеш молодняк і бачиш-результати, ферма зростає, поповнюється новим поголів’ям. Та й праця ціниться. Лише за серпень нараховано мені 96 трудоднів. Не кожний стільки виробить.
Доглядаю свиноматок третій рік. Щоразу добиваюся високої продуктивності. Торік, наприклад, від кожної одержав по 18,8 ділових поросят. Мене за показники в тваринництві удостоєно високої урядової нагороди. Указом Президії Верховної Ради СРСР нагороджений орденом «Знак пошани».
Це окрилило мене на нові перемоги. Поліпшив догляд за тваринами. Їх своєчасно годую. В раціоні переважають концентрати, які добре змільчуємо, переварюємо. Даємо їх в залежності від ваги, віку, продуктивності свиноматок. Але не менше чотирьох кілограмів на голову. Сюди входять ячмінна, горохв’яна, пшенична дерть. Крім того, тварин випасаю, щодня виганяю на прогулянки. Стежу, щоб в клітках завжди була свіжа підстилка, чисто.
Торік парування свиноматок ми розпочали з половини вересня. Перший опорос вже одержували в січні. Я пильно стежу за графіками опоросів, збереженням молодняка. Від окремих свиноматок, які приводять багато поросят, відбираю їх, підкидаю до тих, які менш продуктивні, але з молоком. Це багато значить. Молодняк вирівнюється в розвитку, швидше прибавляє ваги, немає падіжу. Другий туровий опорос ми одержали в липні. За їх рахунок і підвищено продуктивність свиноматок. Від кожної вже одержано по 19,5 ділових поросят. За молодняком забезпечено зразковий догляд. Добираємо поросятам найкращі корми: переварені комбікорми, прожарене жито. З мінеральної підгодівлі даємо крейду, вугілля тощо.
До кінця року одержимо ще один опорос, бо спаровано свиноматок в кінці серпня. В цьому великі перспективи. В середину зими новонароджений молодняк ввійде розвинутим, загартованим. Буде завчасно підготовлено відгодівельні групи. Одержимо резерв для поповнення молочного стада.
Я змагаюся за високу продуктивність свиноматок з Василем Мудриком та Ганною Костриж. Вірю, що в цьому змаганні обов’язкова перемога за мною.
Іван ПАЗЮК, орденоносець, свинар артілі їм. Котовського.
«Дністрові зорі», № 107 (2255). Четвер, 8 вересня 1966 року
Мітки: археология, археологія, Бессарабия, Бессарабія, Буковина, волость, Гваздауци, Гваздауцы, Гвіздівці, Гвоздауцы, Гвоздівці, Гвоздовцы, Гвоздоуць, география, географія, дослідження, исследования, история, історія, колгосп, краеведение, краєзнавство, минуле, Молдавия, Молдова, область, Північна, повіт, Поднестровье, Подністров'я, прошлое, район, свинарство, Северная, Секурянская, Секурянский, Секурянська, Секурянський, село, современность, Сокирянський, Сокирянщина, СРСР, СССР, сучасність, уезд, Украина, Україна, УРСР, УССР, Хотинский, Хотинський, Чернівецька, Черновицкая
Залишити коментар