admin on 1st Грудень 2013

P713557000«Дружний і працьови­тий колектив» — так говорять в колгоспі імені Котовського про ланку, якою нез­мінно п’ять років керує ланко­ва Ольга Іванівна Серебрянська.

За енергійну вдачу, за добре і ласкаве слово, за чесність люблять і поважають Ольгу Іванівну не тільки члени лан­ки, а й усі колгоспники. В лан­ці 36 жінок. Є тут і літні кол­госпниці, і молодь, але всі однаково завзяті в праці, всі хочуть жити і працювати по-комуністичному.

— Якось перед початком копання цукрових буряків, — розповідає нам в червоному кутку своєї ланки Ольга Іва­нівна, — літня колгоспниця Зіновія Пижівська заговорила, що час їй іти на заслужений відпочинок. І ніхто не був проти. На свято Великого Жовтня правління вручило їй подарунок, винесло подяку за чесну і сумлінну працю. Та не такої вдачі Зіновія. Коли всі члени ланки зібралися вивча­ти матеріали XXII з’їзду КПРС, вона прийшла в червоний ку­ток як у свою рідну сім’ю. Захоплено слухала полум’яні слова доповіді Микити Сергі­йовича, а потім заявила, що знову працюватиме разом з усіма членами ланки на полі. Відпочивати, мовляв, ще рано.

Завжди прислухаються в ланці Серебрянської до чуйно­го слова, поради колгоспниці Ганни Москалюк, яка вже в роках. Вона завжди порівнює, як доводилось гнути спину колись і якою насолодою ста­ла праця нині. А поглянувши, як гуркочучи проходить трак­тор по міжряддях буряків або кукурудзи говорить: «О ні, не те, не те, що було».

З комсомольським вогником в душі працюють в ланці Ліда Барчук, Марія Кувила… Та хіба можна перерахувати всіх, коли в кожної свій характер, свій метод роботи. Всіх об’єднує єдине натхнення, єди­не бажання — працею побуду­вати комунізм.

Ще далеко до тих днів, ко­ли ланка вийде на поле, коли на площі зазеленіють рядки цукрових буряків, появляться дружні сходи качанистої. А вже сьогодні колгоспниці дба­ють про високий урожай. Буде! І неодмінно буде по 50 центнерів кукурудзи у зерні з кожного гектара та по 300 центнерів цукрових буряків.

Ланкову Ольгу Іванівну ми зустріли за роботою. Вона за­готовляла місцеві добрива під цукрові буряки.

— Неправду говорять, що жнива бувають тільки влітку. В кожній ланці збирання і в хуртовину, — говорить не то жартома, не то всерйоз нам ланкова.

І тут коротко розповідає чим живе і чим, як кажуть, ди­хає в ці дні ланка. Більше 100 центнерів попелу і чимало ку­рячого посліду заготовлено в ланці під майбутній урожай буряків. Добре угноєна площа під кукурудзу. Помічник бух­галтера Віра Цимбал нав­чає тепер членів ланки передовим методам вирощування цих культур.

Торік ланка Ольги Сереб­рянської виростила по 275 центнерів цукрових буряків та по 35 кукурудзи на кож­ному гектарі. Цього року при­ціл взято вірний —300 і 50. Запитайте, будь ласка, кого-небудь в ланці про ці цифри і кожний вам скаже, що вже зроблено і що намічається зро­бити для досягнення мети.

З такою ланкою, де всі за одного, а один за всіх, — можна гори вернути. Маяком в ланці є сама ланкова. Скром­на в побуті і житті, працьо­вита, самоучкою навчилась грамоти — вона зуміла створи­ти такий чудовий бойовий і працездатний колектив.

Нещодавно бюро райкому партії прийняло Ольгу Іва­нівну кандидатом в члени КПРС. — Всі свої сили, уміння, і енергію, — заявляє вона, — я віддам справі будівництва ко­мунізму.

Так невеликий колектив, роботою якого керує ланкова-комуніст, став на трудо­ву вахту виконання історич­них рішень XXIІ з’їзду КПРС.

Л. ЯВОРСЬКИЙ

Рубрика «Трибуна ланкової», газета «Колгоспне життя» 25.01.1962 року

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар