admin on 12th Листопад 2010

Сьогодні – 12 листопада 2010 року, Сокирянському району виповнилося 70 років.

Коротко нагадаємо відвідувачам сайту (ми писали про це на сторінці історії села) історію, яка призвела до цього ювілею: 2 серпня 1940 р. згідно з законом СРСР “Про включення північної частини Буковини, Хотинського, Аккерманського і Ізмаїльського повітів Бессарабії у склад УРСР”, Сокирянську волость колишнього Хотинського повіту було включено до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР). А 7 серпня 1940 року Указом Президії Верховної Ради УРСР було створено Чернівецької області і українська частина Хотинського повіту увійшла до складу області.

І от – 12 листопада 1940 року Президія Верховної Ради УРСР своїм Указом реформує адміністративно-територіальний устрій звільнених територій. При цьому повіти і волості були ліквідовані, а заміст них створено райони. Саме таким чином на мапі України виник Сокирянський район. До його складу увійшли більшість населених пунктів колишніх Сокирянської та Романківецької волостей (за винятком тих, що відійшли до території Молдавської РСР).

На трибуні в сільському клубі - Петро Парфенійович Кучерявий

Сьогодні у Сокирянській районній державній адміністрації відбулося урочисте зібрання, на якому на честь ювілею нагороджували заслужених громадян району. Зокрема почесною грамотою було нагороджено Голову ради ветеранів села Гвіздівці – Кучерявого Петра Парфенійовича.

Ще один наш відомий земляк – композитор, директор Сокирянської музичної школи, почесний громадянин села Мафтуляк Михайло Васильович став також почесним громадянином міста Сокиряни і теж приймав вітання. Щоправда, це почесне звання він носить не перший рік.

Вітання приймає Михайло Васильович Мафтуляк (ліворуч)

Під час зборів виступав Сокирянський хор ветеранів “Підвечір’я” – колектив відомий на всю Україну.

На зборах був присутній представник керівництва Окницького району сусідньої Молдови, який також привітав сокирянців.

До речі, за царських часів, до 1940 року та в період другої румунської окупації під час Великої Вітчизняної війни значна частина сучасного Окницького району входила до складу Сокирянської волості (села Клокушна, Окниця, Гринауци, Бирладяни, Ходороуци, Міхалашани).

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар