Урочище «Студена криниця» є одною з найбільш цікавих в історичному плані місцин земель гвіздовецької територіальної громади. Відповідно до археологічних відомостей, тут колись було поселення черняхівської культури, у більш наближені часи — нібито буле турецьке поселення (можливо військове). За переказами селян, в якісь часи саме тут знаходилося село Гвіздівці. І досі існує древня, побудована не відомо коли криниця. Криниця не звичайна, адже вода до неї підведена керамічним водогоном, якій не відомо звідки несе сюди воду (на верхньому фото — старовинне кам’яне цебриня).
Пропонуємо Вашій увазі декілька фото урочища і самої криниці. Фотознімки можна збільшити кліком мишки.
фото 2: вид на урочище «Студена криниця»
фото 3: криниця
фото 4: тече вода…
посидь, відпочинь… В основному тут відпочивають пастухи.
давнина нагадує про себе…
на польовій дорозі постійно з землі виходять рештки різноманітної кераміки прадавніх поселень
Мітки: археологія, Бессарабія, Буковина, волость, Гваздауци, Гвіздівці, Гвоздівці, Гвоздовцы, Гвоздоуць, географія, дослідження, історія, краєзнавство, криниця, культура, минуле, Молдова, область, Північна, повіт, Подністров'я, поселення, район, Секурянська, Секурянський, село, Сокирянський, Сокирянський район, Сокирянщина, СРСР, студена, сучасність, Трипільська, Україна, урочище, УРСР, фото, Хотинський, Чернівецька, Чернівецька область, Черняхівська
15th Март 2011 в 14:14
дааа, криничку не завадило б почистити… нікому нема діла, і я не я і хата не моя…
15th Март 2011 в 22:16
wehr: не так все просто. Ні хто вже не знає її будови. Потрібні досить серйозні обстеження, або навіть дослідження, відновлення водогону. А навколо періодично чистку роблять, та вода вже не та — хімікати та інша гидота з полів у воду потрапляє через пошкодження водогону. А один з останніх голів колгоспу навіть додумався силосну яму неподалік влаштувати…
А в цілому, коментар правильний!