Вже понад місяць на території Сокирянської громади проводяться заходи з благоустрою населених пунктів, впорядкування прибережних зон та лісосмуг, територій закладів освіти, культури, соціальної сфери. Чимало зусиль доводиться прикладати також й для прибирання стихійних сміттєзвалищ, які то тут, то там постійно виникають, а побутові відходи з них поширюються та розвіюються всією територією громади. Спільними зусиллями старост та населення, частково стихійні смітники вдалось прибрати та вивезти сміття до спеціально відведених у населених пунктах місць. Як зауважують фахівці, сміттєзвалища потрібно час від часу підгортати та обваловувати, з тим, аби запобігти рознесенню рештків побутових відходів за межі відведеної території. Однак, є смітники, які роками не впорядковувались та перебувають у дуже занедбаному стані.

Дуже значною є ця ж сама проблема і для Гвіздівців, в яких вже багато десятиріч діють стихійні смітники в урочищі “Марицина яма”, під лісом і по берегах ставків.  Наш сайт нещодавна публікував статтю про прибирання території біля Марициної ями силами вчителів Гвіздівецького ліцею. Але то не є вирішення проблеми, навіть, не зважаючи на героїчні зусілля педколективу.


 

Відтак, на шостій сесії Сокирянської міської ради, депутати прийняли рішення, за рахунок коштів вільного залишку спеціального фонду – надходжень від сплати екологічного податку, у сумі більше 86 тисяч гривень, спрямувати на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та облаштування паспортизованих смітників у населених пунктах громади. Для підгортання твердих побутових відходів використовується спеціальна техніка, яка надається в оренду приватним підприємством. Власного транспорту, який би міг використовуватись для цих цілей, у комунального підприємства «Сокиряни-благоустрій» немає. Хоча, як зауважують представники підприємства, раніше, на балансі установи, був відповідний транспортний засіб, який внаслідок недбалого поводження та невідповідного зберігання в зимовий період, в минулому році був виведений з ладу.

Як зазначає міський голова Василь Козак, виникнення стихійних сміттєзвалищ насамперед залежить від жителів населених пунктів та культури їх поведінки. «До того ж, у деяких старостинських округах сміття не впорядковувалось роками, тому навести там лад доволі складно» – додає міський голова.

Наразі, Сокирянська міська рада продовжує працювати над вирішенням проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ, що утворюються на території громади та шукає всі можливі шляхи їх вирішення.

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал” (з доповненням і фото від сайту “Гвіздівці”)

Мітки: , , , , , , , ,

Залишити коментар