admin on 4th Березень 2017

Українці продовжують вимирати: такий висновок можна зробити зі статистики, що оприлюднена Держслужбою статистики.

В опублікованому звіті йдеться про те, що за підсумками 2016 року населення країни зменшилося на 176 тисяч чоловік, і за станом на 1 січня в Україні проживало вже лише 42 млн 584 тис. чоловік (цифри без врахування Криму і так званих «ОРДЛО» – окремих районів Донецької та Луганської областей – прим. адм. сайту).

Цифри більш ніж обтяжуючі, адже на 100 померлих в Україні доводиться лише 68 немовлят.

Аналітики, коментуючи цю інформацію, кажуть про те, що головною причиною серйозного скорочення кількості українців є катастрофічне зниження рівня життя населення.

При цьому на 26% з 1 березня виросте ціна на електроенергію для населення України.

Тепер за кожний кіловат ми будемо платити по 0,9 гривні за перші 100 кВт/год і по 1,68 гривні за кожен кіловат понад 100 кВт/год. Це є останній етап підвищення вартості електроенергії з низки запланованих владою ще в 2015 році. Відзначимо також, що від тарифу на електроенергію для населення залежить і ціна на холодну воду.

 

*********************************

 

Сьогодні наше суспільство розділилося на тих що вірять і тих, хто не вірить у майбутнє України. Про це свідчать результати опитування розміщеного на сайті «ПОЗИЦИЯ».  ПОЗИЦИЯ запитала своїх читачів: «Уявіть собі, що завтра нам дають «безвіз».  Чи уїхали би Ви з України на ПМЖ, як би була така можливість?»

(Питання риторичне, адже,  якщо нам і дадуть той «безвіз», що вже багато років обіцяють і обіцяють далі обіцяти, те він жодним чином не надає українцям можливості виїхати в Європу на тривалий час – лише на 90 днів без права навчання або роботи, та й ще виключно по біометричному паспорту, з наявністю при собі купи довідок і досить пристойної суми грошей – прим. адм. сайту «Гвіздівці»).

Варіанти відповідей були такі: 1) «так, звичайно»; 2) «ні, я патріот країни й переживу тут лихоліття»; 3) «тільки тимчасово – на навчання або заробити»; 4) «виїхав(ла) би відразу, але там ми нікому не потрібні».

Результати опитування свідчать, що людей, які з оптимізмом дивляться в «наше далеке», менше, ніж песимістів, що побажали залишити свою країну, але головне, що вони ще є. Майже 11% учасників опитування таки не втрачають надії взяти участь в облаштуванні Батьківщини, після того, як повчаться або попрацюють за кордоном. Крім того, більше 20% – думають пережити лихоліття в Україні, покладаючись навмання, що вони колись закінчаться.

Та до категорії песимістів-втікачів із країни потрапили майже 40% з числа тих, взяв участь у опитуванні. Вони умили руки в плані цивільної участі і цим людям вже байдуже, що буде відбуватися в країні – головне, без них. Але в саму прикру категорію «тут небажаних і там не потрібних» потрапили більше 30% учасників опитування.

Як все ж трапилося, що, незважаючи на реформи, люди зневірилися в країні, владі? Які фактори спустошують країну? Ми ж у далекі 90-ті прийшли в незалежність самодостатньою державою – з розвинутою економікою, освіченим населенням і розкішною сировинною базою. Хто винуватий, що в підсумку ми одержали два Майдани, війну, тисячі загублених життів і відірвану частину території? Економіка лежить, людина, що працює, одержує африканську зарплату, пенсіонери взагалі – злидарюють. Молодь, закусивши губу, міркує, куди б драпнути подалі з безробітної України…

А в цей час політики займаються «решаловом» своїх питань, щось народу обіцяють і при цьому відмахуються від нас, як від настирливих мух. Може, вони чогось не розуміють у цивілізаційних питаннях? Може не розуміють, що вже проходить час заколисувань, казок, і з’являються зустрічні питання? А їх нагромадилося досить. Питання задають на президентському сайті петицій, через соцмережи – міністрам, але владі вони «по цимбалах». Ну й оскільки питання виявилися риторичним, народ вже самостійно вживає спроби глобальних змін, тільки не в житті країни, а в собі самому. У багатьох це виражається в готовності виїхати за кордон, а вже там як бог дасть…

Шановні, у нас ті ж закони, що й у Європі – просто там по них живуть, а в нас владна верхівка законодавство використовує в боротьбі за шкурний інтерес. Є патріоти, готові пересидіти лихоліття, так тільки є побоювання, що може життя не вистачити. Якщо не переробити систему, то й через 50 років нічого не зміниться.

За матеріалами інтернет-видання «ПОЗИЦИЯ» (м. Запоріжжя): статті Наталії Нестеренко «Наше опитування. Спустошені Україною»; «Цифри тижня. Підвищення вартості електроенергії й вимирання українців»  (22.02. 2017 р.); «За рік населення України зменшилося на 176 тисяч чоловік» (21.02.2017 р.).

Переклад на українську мову – сайт «Гвіздівці».

На русском языке статьи можно прочитать непосредственно на сайте интернет-издания «ПОЗИЦИЯ» по указанным гиперссылкам.

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар