Сьогодні, 11 січня 2019 року, жителі з усіх населених пунктів району зібралися на просторій площі нового Палацу культури на  щорічному районному фестивалі щедрівок та колядок. Традиційне свято «Від Різдва Христового до Йордана» дозволяє продемонструвати місцевий колорит кожного населеного пункту району, а також створити гарний настрій та емоції учасникам свята.

Тож під голосні барабани та бубни учасники маланкових гуртів рушили колоною в феєричному дійстві. Серед персонажів – Діди Морози, Снігурочки, чорти, кози та коні.

З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Петро Бескупський, голова районної ради Василь Козак. За  їх словами такі заходи як сьогоднішній, мають надзвичайно важливе значення для українців, бо це наша історія, це наші звичаї і традиції. Вони подякували учасникам  за збереження обрядів, привітали з новорічно – різдвяними святами, побажали добробуту у кожну родину.

Надзвичайно різнобарвною була виставка «Новорічно-Різдвяна феєрія». На ній майстри із населених пунктів Сокирянщини представляли Різдвяні вертепи та витвори мистецтва. Виставка ще раз підтвердила, що жителі нашого району – це люди щедрої душі, талановиті, щирі та гостинні.

Відтак, гості поринули в насправді казкове дійство, рівному якого немає ніде у світі. Тут поєдналися щирі українські колядки та щедрівки, театралізовані вертепи та традиційні прадавні Маланки. В виступах – звичаї і традиції кожного окремого села. Свято вдалося, а легенький новорічний морозець додав смаку домашній куті та випічці, традиційним напоям.

Фестиваль пройшов, та емоції, якими наповнилися глядачі та учасники ще довго не вщухнуть. Як чудово, що саме таке зустрічі об’єднують нас та дарують віру у світле майбутнє!

А свято таке масове і всенародне дійсно засвідчило, що традиції наших дідусів і бабусь надійно зберігаються і примножуються. Щедро засіваючи цей бурхливий час зерном добра і сердечності!

 

За публікаціями сайтів Сокирянської РДА і “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Мітки: , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар