admin on 20th Липень 2010

Наш сайт нещодавно публікував статтю про так би мовити, вітрову стихію, в тому числі – про смерчі, розповідаючи: що то воно таке і про те, як можна хоча б трохи уберегтися від такого стихійного лиха. У Гвіздівцях смерчі теж бувають. Їх можна спостерігати майже щороку, але це такі собі маленькі смерчики, невеличкі вихорі, які здебільшого кружляють на полях солому та листя. Більш сильних смерчів в районі нашого села нібито ніхто не пам’ятає. Але мешканців міста Чернівці у ніч на 20 липня нажахав смерч, який пронісся містом вперше за останні пів сторіччя.

Стихія вирувала над одинадцятьма вулицями міста (вулиця Дунайська та навколо) лише близько однієї-двох хвилин, але навіть за цей час вона заподіла багато лиха. Небо раптово почорніло, і піднявся страшенний вітер. Смерч з хмари опустився до землі і при зіткненні з землею почав наносити нищівний удар. Чорна вирва наближалася з величезною швидкістю. Смерч зривав дахи, забори, видирав з будинків двері, виривав з коренем дерева, рвав лінії електропередач і гнув газові труби, піднімав у повітря торгівельні палатки. Як пушинки кружляли у повітрі аркуші шиферу, літали навіть ковані ґрати. Навіть у лісі, куди пішов від міста смерч, дерева повалило. Пошкоджено біля 100 господарств, без світла залишилися 5000 мешканців, 2,5 тисячі відключені від газопостачання. Декілька будинків відновленню не підлягають, адже в них прийшли у непридатність несучі стіни. Постраждалих (у сенсі життя і здоров’я) не має.

Утворенню смерчу сприяло тепле, вологе повітря на землі й холодне, сухе – у небі. Учора в Чернівцях були саме такі умови. Але спрогнозувати вихри синоптики не в силах, адже такі умови місцями можуть призвести до короткочасних місцевих дощів, і в інших випадках призводять до формування смерчів.

Співробітники комунальних служб відновлюють постраждалий мікрорайон. Без світла залишаються півтори тисячі господарств, ще шістсот – без газу, ушкоджені сімдесят вісім будинків. В основному це дахи, є декілька будинків, які в принципі вже не будуть відновлені, тому що несучі конструкції вже не підлягають ремонту. Буде допомога з місцевого бюджету й благодійного фонду ОДА, адже більшість постраждалих соціально незахищені, старенькі люди.

Комусь вдалося засняти на відео (телефоном) чернівецький смерч, точніше – його момент, коли стихія зароджувалася.

По матеріалах “Подробности“, “Захід.нет“, ICTV, “Фраза“, ІА “Наш продукт“.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 коментар к “Смерч у Чернівцях”

 1. Доброго Вам дня!
  Здраствуйте!

  Заходьте на сайт про історію, культуру, краєзнавство та багато іншого цікавого.

  «Українська історична скарбничка»

  http://starog1.ucoz.ru/

  З повагою Степан Карачко, шеф-редактор

  Добавте до вибраного( избраного):

Залишити коментар