admin on 26th Грудень 2012

50d0bcfa20f2a21 грудня 2012 року в черговий раз минув та в черговий раз не відбувся «кінець світу». Слід зазначити, що ті, хто вже деякій час вже пожив на планеті Земля, переживали такі висмоктані з різних пальців «апокаліпсиси» чимало разів. Та, без усякого сумніву, дата чергового «кінця світу» не забариться.

При чому, з розвитком інформаційного суспільства, проміжки між цими датами майже кожного разу будуть скорочуватися, адже такі прогнози, незалежно від того, наскільки вони мають підставу, вигідні дуже багатьом колам, як то кажуть «не останніх» людей. В зв’язку з цим пропонуємо Вам наш скорочений переклад цікавої статті, опублікованої ще 11 грудня ц.р. Олексієм Гошем на сайті ІА «Свободная пресса».

***************************************************************

Людина має дивну властивість – вона з недовірою ставиться до позитивних прогнозів і охоче вірить у негативні пророцтва. У справедливості даного твердження можна в черговий раз переконатисяx_18641300 на прикладі появи цього року нових апокаліптичних пророцтв. Посилаючись на таємничий календар древнього племені майя й твердження ченців Шамбали (поки що ні ким не знайденої – прим. адм. сайту), різного роду провісники почали барвисто описувати моторошні картини Кінця світу, які незабаром постануть перед людством. Часом “Х” стало 21 грудня 2012 року – саме в цей день на всій Землі мали зникнути світло й вода, перестати працювати всі електроприлади й транспорт, пропасти звук і змінитися електромагнітне поле планети.

Примітно, що на 2012 р. випали дві дати Кінця світу, одна з них – 22 вересня – пройшла зовсім непомітно. Втім, як і багато інших апокаліптичних днів. Раніше очікувалося, що людство закінчить своє існування в 666, 1492, 1874, 1975 і 1993 р. (це лише найбільш помітні дати таких пророцтв, адже їх було набагато більше протягом людської історії – прим. адм. сайту). Не більше райдужні перспективи пророкують людству й у найближчому майбутньому. Голландський астрофізик Пірс ван дер Меєр обіцяє в наступному році вибух на Сонці, а російський фізик Хабібул Абдусаматов впевнений, що 2014 р. стане роком нового Льодовикового періоду. Всесвітній холод, мабуть, буде панувати на планеті недовго, оскільки на 2016 р. американський кліматолог Джеймс Хансен «призначив» всесвітній потоп, викликаний таненням більшої частини льодовиків. Вінцем тривалої смужки трагічних пророкувань стає послання знаменитого провидця Нострадамуса, що відносять до 2018 р. і трактують як повідомлення про майбутню ядерну війну.

На кінець поточного року «заплановані» два головних апокаліптичних сценарії. Перший, описаний вище, загрожує тимчасово повернути нас у часи середньовіччя. Другий, авторство якого приписується древнім шумерам, каже, що 21 грудня відбудеться небезпечне наближення до Землі таємничої планети Нубіру, що викличе катастрофічні катаклізми, а також увергне нас у хаос.

Проте, з жодним з оголошених варіантів не згодні самі астрологи. Закордонні й українські фахівці в один голос стверджують, що цього року не передбачається жодних серйозних змін. Стан сучасної науки дозволяє виявляти космічні тіла задовго до їхньої появи біля орбіти Землі. А такий об’єкт як планета Нубіру астрологи помітять не менш ніж за 13 років до ступеня її критичного наближення. Крім того, найближчий парад планет очікується в 2022 р.

У міру наближення зазначеної дати переконаність астрологів стали розділяти й офіційні особи. Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда багаторазово виступав із заявою про те, що аномальних погодних процесів, які можна було б зв’язати з передбачуваним Кінцем світу, в Україні немає.

Не передбачають ніяких змін у роботі й представники уряду. Відповідаючи на запитання журналістів про підготовку до Кінця світу, віце-прем’єр, міністр інфраструктури Борис Колєсніков заявив: «Я ціную ваше почуття гумору, і я не можу сказати, звичайно ж, за весь уряд, але в розкладі авіакомпаній і залізниць ніяких змін на 21 грудня не планується».

До державних мужів приєдналися й релігійні лідери. Настоятель Української православної церкви Київського Патріархату Філарет виразив переконаність, що так званий «Апокаліпсис» вигідний шахраям. Духовне керівництво мусульман виступило з окремою заявою із цього приводу, стверджуючи, що «провісники, астрологи, ясновидющі не можуть знати про конкретну дату настання Кінця світу. Цим неправдивим заявам, які викликають нездоровий ажіотаж, не можна вірити. Такого роду страхи породжуються неуцтвом».

Блискавично негативну реакцію поширена інформація про Кінець світу викликала й у Російській Федерації. Одну з найбільш категоричних і рішучих заяв зробив колоритний глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко, який виказава переконаність, що люди, які поширюють чутки про кінець світу 21 грудня, мають бути притягнуті до відповідальності.

Така активність державних чиновників має вагомі підстави. Починаючи з кінця минулого року, тема всесвітнього Апокаліпсиса стала приковувати до себе все більшу увага, а за кілька місяців до оголошеної дати викликала справжній ажіотаж.

Очікування всесвітньої катастрофи у свідомості українців затьмарило навіть горезвісну фінансову кризу. Компанія «Ашманов і партнери Україна» вирішила порівняти інтерес, що проявляється до цих двох подій. Відповідно до результатів дослідження, за рік Кінець світу зібрав 98% запитів у пошукових системах Google і Яндекс. А фінансова криза – лише 2%.

Одними з перших на животрепетну тему традиційно відгукнулися соціальні мережі. Створення вузькоспрямованих груп, що обговорюють останні дні цивілізації, стало загальним трендом. Але споконвічно серйозний настрій все частіше став доповнюватися «легковажними» жартами й гумором. Чимало користувачів інтернету вирішили знайти собі другу половину, з якою бажали б провести останні миті. Не менш популярними були подібні висловлення: «Кінця світу не буде! Я ще заміж не вийшла!» або «Ура! Можна не митися, адже незабаром кінець».

Група молодих одеситів, які організувалися «Вконтакте», вирішила провести в рідному місті оригінальний флешмоб. Жителі Південної Пальміри 21 грудня облачаться в лахміття й, бігаючи по центральних вулицях міста, нагадають перехожим про пророчу дату.

Можна лише уявити, яке здивування виникло в співробітників сімферопольського відділення одного з банків, до якого вдень увірвався схвильований клієнт, який зажадав негайно погасити його кредит, оскільки він категорично не хоче входити в Кінець світу з боргами.

Чималий переполох у жителів прикордонних районів Таджикистану викликала поява дирижабля, що наближався з боку сусідньої держави. Багато з тих, хто навіч побачили досягнення світової аеронавтики, сприйняли його як неземне знамення й символ катастрофи, що насувається.

Втім, не всі події, пов’язані з наближенням тривожної дати, носили анекдотичний характер. Медики, наприклад, все частіше стали фіксувати спроби суїциду, а правоохоронні органи – пропажу окремих громадян, які шукали собі притулки від майбутньої катастрофи.

Не до жартів було й жителям невеличкого французького селища Бюгараш. Почуття, далекі від радісних, випробували 176 його жителів, ставши мимовільними свідками зростаючої популярності свого регіону. Справа в тому, що місцеві ясновидющі напророкували – 1231-метровий пік у передгір’ях Піренеїв – єдине місце, на якому можна буде пережити Судний день. Подиву бюгарашців не було межі, коли на «новій священній горі Сінай» під час Армагеддону вирішили розміститися близько 100 тис. журналістів, туристів і релігійних фанатиків. Боячись зіштовхнутися з наступаючим Кінцем світу, місцеві влади завчасно заборонили в’їзд на свою територію чужинців.

Такий ажіотаж, що проявляється на всіх континентах, не міг залишити байдужими й багатомільйонну армію комерсантів, які бажають заробити на людських страхах. Адже відомо, що найвищу ціну людина готова заплатити за віру в благополучне майбутнє.

chinese_balls_04Останнім часом таку впевненість активно продають творці різноманітних притулків і бункерів. В Україні найвищі ціни на цю «елітну» нерухомість передбачувано виявилися в Києві. Тут гарантований захист від можливих катаклізмів здають у тижневу оренду за ціною від $7 до $10 тис. Організації, що створюють такі об’єкти, відмовляються йти на діалог. Проте, достеменно відомо про не менш 50 бункерів, побудованих в 2012 р. під Кінець світу. Вартість одного квадратного метра такого сховища досягає 2 тис. євро.

Значно нижче апетити підприємців у провінції. Так, у Закарпатті номер в готелі-бункері обійдеться всього в 200 грн. на добу. За ці гроші відвідувачі готелю зможуть скористатися лобі-баром, бібліотекою й сигарною кімнатою. Також хазяї обіцяють забезпечити гостей ситним раціоном і культурною програмою.

В одному з містечок Дніпропетровської області місцевий підприємець завбачливо викупив колишнє сховище від ядерного удару. «Щасливий» власник одного з 15 доступних місць повинен буде викласти 10 тис. грн, які, як запевняє організатор, витратять на придбання провізії.

Своєрідне почуття гумору виявило харківське відділення Фонду держмайна. На 21 грудня місцеві чиновники призначили проведення аукціону із продажу об’єктів нерухомості, до числа яких увійшло й бомбосховище. Запустіла нині будова, площа якої становить 246,9 кв. м, була побудована 32 роки тому. Стартова ціна рятівного об’єкта 116 640 грн.

Позахмарні ціни виставляють за будинки-фортеці в США. У штаті Канзас закінчилося будівництво розкішного сховища, що нараховує 14 поверхів. Глибина будови 53 метра. Крім десятка квартир, у ньому є басейн, кінотеатр і бібліотека. Уже відомо про чотири щасливчики, що сплатили за місце під землею $7 млн.

Ті, хто придбав собі місце «під сонцем», і ті, кому це задоволення виявилося недоступним, прагнуть забезпечити себе необхідною кількістю припасів. З огляду на те, що основні блага цивілізації опиняться недоступними, найбільшою популярністю користуються найпростіші товари. Особливий ажіотаж спостерігається в селах і невеличких містах. У багатьох продовольчих магазинах вже більше місяця товарами підвищеного попиту є різні крупи, бутильована вода, цукор і сіль, сірники й свічки. При цьому багато підприємців не втрачають свій шанс заробити на загальній мобілізації. Так, у Сумах вартість свічок піднялася з 4 до 6 грн. При цьому, значно збільшився обсяг їхніх продажів. За словами місцевих торговців, якщо півроку назад за місяць із трудом продавалося впакування свічок, те сьогодні за день нормою вважається кілька реалізованих пачок.

Для тих, хто не хоче провести свої останні дні в біганині по місцевих супермаркетах, заповзятливі бізнесмени пропонують обзавестися повним набором для зустрічі Кінця світу. У Томську вже більше місяця всі бажаючі можуть придбати подібний комплект, що містить картку-нагадування на випадок, якщо власник спецпакету втратить пам’ять; шпроти, горілку, гречку, свічі й сірники, блокнот і олівець для листів у майбутнє, інструкцію з описом ігор, щоб скоротати час, аптечку, що складається з активованого вугілля, бинта й валідолу, мотузку й мило (останнє, мабуть щоб завішатися? – прим. адм. сайту). Вартість такого польового набору становить 890 руб (224 грн).

Не меншу винахідливість і турботу про співвітчизників виявили й українські компанії. Одна з них на додаток до російського переліку необхідних речей пропонує також перочинний ніж, сухарі, вермішель швидкого приготування, презервативи, шампунь, гребінець і сухе пальне. Чоловічий, жіночий і дитячий набір обійдуться покупцям в 287, 254 і 164 грн відповідно.

Оригінальний спосіб заробітку на довірливих співгромадянах вигадали численні псевдолектори. У різних містах все більшу популярність стали здобувати курси виживання в умовах 21 грудня. Незважаючи на те, що подібні заходи не переслідують релігійних мотивів, ініціатори зустрічей, як правило, пропонують своїм слухачам запастися необхідною провізією, а також віддати борги й усіх простити. Споконвічно багато подібних зустрічей оголошуються безкоштовними, хоча деякі з них мають на меті продати яку-небудь послугу або товар.

Не могли обійти хвилю загального божевілля й заклади громадського споживання. У багатьох столичних ресторанах почали пропонувати відвідувачам фірмові коктейлі «Кінець світу». Звичним явищем стало проведення в нічних клубах тематичних вечірок, присвячених темі Апокаліпсиса. У Києві відвідати такі події можна за 40-50 грн.

З цілковитою рішучістю не залишитися осторонь від загального тренду виступили й представники туристичної галузі. Досить популярним лотом в українському інтернеті стали «тури» у Рай і Пекло, призначені на 21 грудня. All Inclusive для всіх бажаючих коштує від 120 до 150 грн, залежно від обраного напрямку. У зазначену ціну входять лист із сувенірним сертифікатом, що засвідчує внесення ім’я покупця до «Книги Світла» або в «Скрижалі Сатани», а також резервування місця в Раю або Аду, квитки на політ до Раю першим класом або на вільне падіння в Пекло, а також VIP-Посвідчення й путівники.

До більш реалістичного можна віднести поїздку в Португалію, запропоновану одним з туроператорів. За €800 фірма готова організувати тур за назвою «Кінець світу на краю землі».

Одним з найпростіших способів заробітку на древніх пророцтвах є прийом ставок на результат 21 грудня. Більшість офіційних букмекерських контор не коментують цю тему, але є чимало бажаючих організувати прийом парі в приватному порядку. Втім, учасники подібних суперечок, які переконані у швидкому настанні «чорного» дня, навряд чи мають шанс одержати можливий виграш при будь-якому результаті.

(Слід зазначити, що особливо приклалися до афішування та пропагування маразматичного прогнозу українські телеканали, які, безумовно, на цьому теж добре заробили – прим. адм. сайту).

Незважаючи на всю серйозність обговорюваної повсюдно теми, більшість наших співвітчизників все ж дивляться в майбутнє з оптимізмом – потай запасаючись продовольством, вони не забувають жартувати над довірливими знайомими й близькими. Древнє пророкування настільки захопило українців й урізноманітнило їхнє життя, що вони після Кінця світу 21 грудня 2012 року, імовірно, будуть відзначати ще й Старий Кінець світу 3 січня 2013 року.

Олексій Гош

 ИА «Свободная преса»

 Переклад на українську – сайт “Гвіздівці”

_________________________________

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар