Головне управління  Держпродспоживслужби в Чернівецькій області повідомляє, що у Чернівецькій області із 14 вересня по 20 вересня 2018 року буде проводитися планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу.

Вакцинація на території Чернівецької області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН-2. 

Тому, шановні буковинці, коли ви побачите літак АН–2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети в руки та не переносити з місця.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.

За публікацією на сайті Сокирянської РДА

___________________________

Наша критично-пояснювальна примітка: українські спеціалісти різних напрямків дуже полюбляють іноземні слова і дуже часто використовують їх де треба, і де не треба. Коли вони пишуть або говорять одне для одного – це хай би було. Коли вони випираються з цим на телебачення: зрозуміло, що їм так легше дурити народ. Але не зрозуміло для чого масироване використання іноземщини у подібних публікаціях? Адже, навпаки, є особлива потреба в тому, що б найширше коло людей недвозначно зрозуміло зміст публікації і дійсно не лякалися та не робили помилок.

В зв’язку з цим перекладаємо деякі слова і головний зміст цієї статті на людську мову: слово “пероральний” означає “через рот”. Слово “вакцинація”, тобто щеплення, вже більш-менш відоме більшості людей, а слово “імунізація” означає штучно запущений процес, під час якого імунна (захисна) система людини (а в цьому випадку – тварини) допомагає організму боротися з чужорідними чинниками – збудниками хворобливих станів.

Таким чином будуть розкидати з літака пакуночки з чимсь їстівним, спорядженим вакциною від сказу. Тварина з’їсть і може потім не захворіє. До хати забирати не варто!

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар