Як було опубліковано у статті «А де ж книга про Гвіздівці?», вже є готовою для видання книга з робочою назвою «Гвіздівці. Шляхами століть», яку написали Олег Кучерявий і Олексій Мандзяк.

У книзі зібрано значні історичні дані про минуле села з самих прадавніх часів – від часів заснування і до наших днів, в тому числі про історичні постаті уродженців і мешканців села. Не забуті і сучасники, які живуть і творять сучасне та майбутнє.

Починаючи у свій час цю працю, автори, як то вони розповідають, навіть не сподівалися, що вдасться зібрати такий значний за обсягом і глибиною історичний матеріал про село, а також, що історія Гвіздівців є настільки насиченою, настільки пов’язаною з самими великими і бурхливими подіями не лише в історії краю, а й в історії всієї Східної Європи, а подекуди – і всієї Євразії.

При підготовці цієї багатогранної історично-краєзнавчої праці автори залучили до своєї розповіді донині невідомі та малопоширені серед істориків і краєзнавців матеріали, в тому числі, з архівів України, Росії, Молдови, Румунії, Болгарії. Використано численні старовинні і сучасні друковані та рукописні джерела, походженням з багатьох країн, усні розповіді та спогади жителів села.

 

Історичний опис включає:

 • наявні географічні, геологічні та історичні відомості про край, де розташоване село, у часи, коли самого села ще не існувало;
 • наявні відомості про добу виникнення поселень в районі розташування села,  а також про історичні події того часу, що мають відношення до місцевості, в якій розташоване село;
 • відомості про село, його окремих власників, про події в селі і навколо нього за часів володарювання Молдавського князівства;
 • відомості про село, його окремих власників та мешканців, про події в селі і навколо нього за часів панування Туреччини;
 • досить детальні відомості про село, його власників, орендарів, окремих мешканців,  про події в селі і навколо нього за часів перебування у складі Російської імперії (до 1917 р.);
 • відомості про бурхливі події періоду завершення Першої світової війни, Хотинського повстання, про учасників цих подій;
 • досить детальний опис життя в селі за часів румунської окупації Бессарабії, звільнення у 1940 році і Другої світової війни;
 • відомості про радянській період життя в історії села.

 

Окремі, досить детальні, глави книги присвячені, зокрема, історії церкви, історії освіти в селі, опису побуту селян, тощо.

 

Книга написана максимально простою мовою, розрахована на широке коло читачів: від учнів шкіл, студентів і тих, хто просто цікавиться історією батьківщини до краєзнавців і вчених, на усіх, хто не байдужий до свого минулого, хто любить, береже рідний край, його минуле і сучасне.

 

Слід зазначити, що напевне в сучасній Україні є лише декілька сіл, які на цей час мають настільки з’ясовану і настільки ретельно описану історію з прадавніх часів. Тому, мабуть публікація цієї книги стане визначною подією для села, предметом гордості для селян, в тому числі – за свою багату і значущу історію, за своїх предків, надасть значний і важливий поштовх молоді для більш ретельного вивчення історії батьківщини, для того, щоб вони ніколи не забували своє коріння.

 

Публікація цієї книги є не комерційним, а скоріше гуманітарним проектом. Автори вважають, що книгу після її видання необхідно безкоштовно передати до шкіл, бібліотек, до деяких архівних установ, до сільської церкви, до Гвіздовецької сільраді, а також, в залежності від тиражу, сільським ветеранам і людям, які допомогли зібрати матеріал для книги, надали іншу істотну допомогу в її написанні, підготовці до друку, видавництві. Знову ж таки, в залежності від тиражу, не виключається можливість надсилання книги вихідцям з села (на їх прохання), які проживають за його межами, в тому числі – за межами України.

 

Існує попередня договірна домовленість на підготовку до друку і друк книги з видавництвом «Арт-економі». Обсяг книги – біля 600 сторінок (з ілюстраціями). Мова видання – українська. Від того, яку кількість коштів буде спрямовано на видавництво, залежатиме тираж, якість паперу, на якому буде друкуватися книга, колір ілюстрацій, а також якою буде обкладинка – твердою або м’якою.

 

В селі створено ініціативну групу з забезпечення видання книги, до якої увійшли:

 • Бойко Лідія Василівна – пенсіонерка (колишній вчитель), тел. (+38) 067-714-35-57,
 • Куцька Руслана Євгеніївна – завідуюча сільською бібліотекою, тел. (+38) 096-722-74-16,
 • Грушецька Віра Василівна – працівник пошти, тел. (+38) 097-953-44-84.

 

Депутат районної ради Бойко Олексій Сергійович також звернувся за підтримкою у видавництві книги до Голови Сокирянської РДА Бескупського П.П.

 

Автори і ініціативна група, в залежності від кількості зібраних коштів будуть вирішувати також, чи включати до змісту книги – сільську «Книгу пам`яті»,  яка сама по собі теж чимала за розміром.

 

ПРОСИМО ВСІХ НЕБАЙДУЖИХ КРАЯН, А ТАКОЖ ВИХІДЦІВ З СОКИРЯНЩИНИ, ДЕ БИ ВИ НЕ ЖИЛИ, ДОЛУЧИТИСЯ ДО УЧАСТІ У ВИДАВНИЦТВІ КНИГИ

 

Реквізити для збору коштів:

 

Для перерахування з Приватбанку або будь яким шляхом через картки Приватбанку –

на карту 5168 7554 2869 9884 (внесок на видання книги «Гвіздівці»)

 

Для перерахування через інші банки будь-яким шляхом, реквізити наступні:

рахунок 29244825509100 у ПАТ «Приватбанк», МФО 305299, ОКПО отримувача 14360570, ОКПО банка 14360570. Поповнення картрахунку 5168755428699884 (внесок на видання книги «Гвіздівці»).

***

Мешканці Росії, інших країн ближнього і далекого зарубіжжя, які мають акаунт на сайті “ОК” (“Однокласники”) можуть здійснити перерахування з своєї банківської карти через систему повідомлень сайту у профайлі користувача https://ok.ru/profile/160314179889 , а ті, що мають акаунт на сайті “ВК” (“ВКонтакті”) – у профайлі   https://vk.com/id412756166 .

Адміністрація сайту “Гвіздівці, на прохання членів ініцативної групи

 

&&&

 

ВЖЕ НАДІЙШЛИ ПЕРШІ КОШТИ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДАННЯ КНИГИ:

 

 • Бойко Лідія Василівна,
 • Бойко Олексій Сергійович,
 • Гангал Іван Володимирович,
 • Кучерявий Петро Парфенійович,
 • Аузяк Тамара Володимирівна,
 • Чорний Олександр Дмитрович,
 • Бойко Тетяна Анатолівна,
 • Сандуляк Валентина Павлівна,
 • Грушецька Віра Василівна,
 • Куцька Руслана Євгеніївна,
 • педагогічний колектив гвіздовецької ЗОШ (школи),
 • колектив дошкільного навчального закладу в Гвіздівцях,
 • (тут може бути Ваше ім’я 🙂 )

 

Всього, станом на 21.09.2018 року зібрано 6850,00 гривень.

 

 

Автори книги “Гвіздівці. Шляхами століть” (О. Кучерявий і О. Мандзяк), сільський Голова села Гвіздівці Гангал І.В., члени ініціативної групи по організації видання книги (Бойко Л.В., Куцька Р.Є., Грушецька В.В.) та адміністрація сайту “Гвіздівці” щиро вдячні всім, хто долучився до справи видання книги, внісши добровільні внески.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар