Сокирянщина колядувала та щедрувала на добро.

Яскраве зимове сонце, голосні бубни, барабани, казкові традиційні персонажі, чудовий настрій… Так розпочалося сьогодні, 11 січня, традиційне свято «Від Різдва Христового до Йордана». Збираючи оплески та юрби усміхнених дітей учасники маланкових гуртів пройшли містом у феєричному дійстві.

Відтак на просторій площі районного Палацу культури свято об’єднало любителів та шанувальників обрядових колядок і щедрівок. Присутні поринули в насправді казкове дійство, рівному якого немає ніде у світі. Тут поєдналися щирі українські колядки та щедрівки, театралізовані вертепи та традиційні прадавні Маланки. Впродовж тисячоліть зимові свята з вертепами та маланками ходили від хати до хати, бажаючи господарям усього найкращого у Новому році, зичили їм здоров’я та довголіття. Це існує лише на Україні, а неповторний «Щедрик» вже століття лунає в Різдвяний вечір в багатьох країнах світу. Ми маємо цим пишатися та берегти.

 

 

З вітаннями та подякою за збереження традицій до люду звернувся в.о. голови райдержадміністрації Андрій Маркевич та голова районної ради Василь Козак. За їх словами такі заходи, як сьогоднішній, мають надзвичайно важливе значення для українців, бо це наша історія, це наші звичаї і традиції. Без унікальних колядок та щедрівок неможливо уявити справжню Бессарабію, самобутню Сокирянщину. Вони привітали всіх з новорічно – різдвяними святами, побажали добробуту у кожну родину.

Свято – феєрія вдалося. Зачаровували музичні вітання гуртів Сокирянської районної музичної школи, районного центру творчості дітей та юнацтва, районного будинку народної творчості та дозвілля, щедрівки колективів сіл Грубна, Гвіздівці, Білоусівка, Селище, Ожеве, Ломачинці, Кулішівка. Дивували колядою гурти сіл Олексіївка та Михалкове. Кожний населений пункт унікальний і самобутній, а традиції пращурів незабутні. Запалили танцями та обрядом, справжньою Маланкою романківчани. Як завжди гумористичним був гурт з Волошкова, а неповторною – вітрянська Переберія. В виступах – звичаї і традиції кожного окремого села. Всіх запрошували до танцю ведучі свята Орися Петришина та Валерій Кукілюк.

Новорічний настрій та емоції додали смаку домашній куті та випічці, традиційним напоям, що приготували вмілі господині кожного населеного пункту, гостино вітали голови сільських рад. Милувала око виставка робіт районної художньої школи, експозиції новорічно – різдвяної атрибутики, зроблені руками талановитих дітей Сокирянщини та народними майстрами. Діти та любителі ласощів пригощалися солодкою ватою і цукерками.
«Водіння Кози», «Маланка», Дівочі ворожіння, Чародійна ніч, Свято печі… Традиції, які існують століттями на нашій щедрій українській землі, навіки поселилися в наших серцях.

Живіть, звичаї і обряди!!!

 

Текст – за публікацією Сокирянської РДА

 

Фото Р. Куцької, а також з аккаунтів Facebook Сокирянської РДА, Чорного О.Д. і Мафтуляк Л.М.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар