Книговидання, як особлива ланка культурного життя суспільства, завжди є об’єктом уваги з боку органів влади, науковців та громадськості. Зараз книжкова продукція, у переважній більшості, видається лише під замовлення самих авторів. Звичайно ж, що наслідком цього є обмежена кількість видань місцевих авторів через, банально, брак коштів. Тож книгарням, публічним і шкільним бібліотекам Сокирянщини не вистачає творів наших знаних авторів.

Тому дуже актуальним є питання щодо фінансового забезпечення книговидання місцевих письменників, літераторів, публіцистів, забезпечення книжкового фонду Сокирянського району доробками про історію та сьогодення нашого краю.

Тому на 13-й сесії Сокирянської районної ради VII скликання, за ініціативи відділу культури районної державної адміністрації, розробили, розглянули та затвердили районну програму підтримки книговидання місцевих авторів на найближчі два роки.

Про результати роботи та особливості розробки програми на засіданні, доробки місцевих авторів, які потребують фінансової підтримки, говорила начальник відділу культури РДА Раїса Горн:

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації цієї програми – 120 тисяч гривень. Уся ця сума буде спрямована на заходи програми із районного бюджету та розподілятиметься по роках відповідно до потреб. Варто зауважити, що 30% виданого тиражу планується безоплатно передавати авторам, ще 30% – залишатимуться в апаратах РДА та районної ради задля представницьких цілей, а 40% виданих книг направлятимуться до бібліотек Сокирянщини, у тому числі, і шкільних.

Депутати одноголосно затвердили  програму підтримки місцевих авторів, забезпечивши цим випуск соціально значимих видань краєзнавчої, історичної, дитячої та художньої літератури, що вийшла чи ще побачить світ із-під пера наших знаних земляків.

Йдеться, зокрема також і про книгу Олега Кучерявого та Олексія Мандзяка “Гвіздівці. Шляхами століть”, книгу Олександра Чорного, яка розповідає про нашу видатну землячку – співачку Лідію Відаш, про видання музичних творів покійного вже Михайла Васильовича Мафтуляка, тощо.

Детальні рішення по кожній книзі буде виносити експертна рада.

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Мітки: , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар