admin on 17th Листопад 2011

Нещодавно у Сокирянській музичній школі відбулася презентація нового музично-поетичного видання – збірки вокально-хорових творів “Шануймося та будьмо”, автором якої є наш земляк М.В. Мафтуляк. Михайло Васильович 45 років працював директором музичної школи та все життя – з самого дитинства складав музику. Саме “складав”, адже ноти він вивчив лише у музичному училищі, а до того він свої твори і записати не міг. За свій творчий шлях Михайло Васильович написав більш як двісті пісень – точно він саме не знає скільки.

До останньої збірки в основному увійшли пісні на вірші місцевих авторів: Олексія Бондаря, Галини Будняк, Михайла Брозинського, Василя Гандзія, Богдана Гури, Інни Гончар, Лариси Тулюлюк-Кушнір, Олени Логінової, Володимира Мартинюка, Світлани Мельник, Віктора Максимчука, Галини Мельник, Івана Нагірняка. Одночасно до збірки потрапили і пісні на відомі вірші Володимира Базилевського, Василя Васкана, Івана Кутеня, Дмитра Павличка, Михайла Ткача.

Сам автор, представляючи свою книгу, сказав: «Я хочу, щоб ця збірка відкрила для вас щось нове, невідоме, щоб кожна пісня була для вас цікавою і знайшла місце у ваших серцях. Щоб пісня стала вашим життєвим другом і супроводжувала вас у всіх починаннях, допомагала перемагати, йти вперед, додавала вам віри і впевненості. Співайте на здоров’я!».

І дійсно, на відміну від псевдомузичного сміття, яким здебільшого заповнений український телеефір, у в піснях Михайла Васильовича відчувається душа – його душа і душа нашого народу.

 

Представляємо у цій публікації Вашій увазі декілька фотознімків з презентації, а детальний репортаж К. Лученко про цю подію можна побачити на сайті Сокирянської районної газети “Дністрові зорі“.

 

Ми ж, з дозволу автора, публікуємо пісню (в т.ч., ноти) М.В. Мафтуляка на слова Т. Мельник “У Гвіздівцях – хати в садах”. Впевнені, що особливо цікавою ця пісня буде не лише для нинішніх мешканців села, а й для тих, хто тепер живе далеко. Фотознімки і ілюстрації з нотами можна збільшити кліком мишки.

Гвіздівці-1Гвіздівці-2Гвіздівці-3

У даль ясну вели дороги,

Нестримним злетам я коривсь.

Вертаюсь знов до тих порогів.

Моя там зіронька горить.

Роки летять, та не проходить

До краю рідного любов.

Мої шановні гвіздівчани.

До вас вертаюсь знов і знов.

Приспів:

У Гвіздівцях – хати в садах,

Цвітуть там липи і каштани.

Любов до рідного села

В моїй душі живе й не в’яне.

У тихий вечір гвіздівчани

Співають радісно пісні,

Мене тим співом надихають

Писати твори чарівні.

На крилах пісню неодмінно

Вітри по світу рознесуть.

У звуках музики нетлінних

–   Мого життя важлива суть.

Приспів…

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар