За повідомленням УНІАН Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) вирішила підвищити тарифи на електроенергію для населення, яке споживає щомісячно більш як 150 кВт/год. на 30% з 1-го лютого цього року. Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення регулятор прийняв на засіданні у четвер.

Зокрема, тариф для абонентів, які не використовують електроплити й електроустановки для обігріву і які проживають в містах, з лютого зросте на 30% – до 31,67 копійок за кВт/год.; тариф для сільського населення, яке не використовує електроплити і електроустановки для обігріву, також зросте на 30% – до 29,25 копійок за кВт/год.

Також регулятор підвищив вартість електроенергії для категорії побутових абонентів, які використовують електроплити і електроустановки для обігріву. З 1 лютого ця категорія споживачів платитиме більше на 30% або 24,34 копійки за кВт/год. При цьому для цієї групи споживачів поріг споживання, при якому налічуватиметься новий тариф, становитиме 250 кВт/год. щомісячно.

Своїм рішенням комісія передбачила, що підвищені тарифи застосовуватимуться лише до тих обсягів електроенергії, які побутовий споживач спожив понад встановлені ліміти (150 і 250, відповідно).

Крім того, своїм рішенням комісія передбачила, що воно не розповсюджується на ряд пільгових категорій споживачів. Зокрема, на жителів багатоквартирних будинків, не газифікованих населених пунктів, а також населених пунктів, в яких відсутнє централізоване теплопостачання; на жителів гуртожитків сімейного типу, на багатодітні сім`ї (що виховують від трьох і більше дітей) і сім`ї, в яких виховуються прийомні діти, а також на сім`ї, які утримують будинки сімейного типу для сиріт.

Як відзначив під час ухвалення рішення член НКРЕ Костянтин Теличко, це підвищення за розрахунками регулятора не торкнеться більшості населення, оскільки воно не перевищує порогів споживання, зафіксованих прийнятим документом. Крім того, відзначив член комісії, економічний ефект такого підвищення для вітчизняного теплоенергетичного комплексу становитиме близько 2 млрд. грн., на які планується скоротити обсяги так званого перехресного субсидування. Він також повідомив, що найближчим часом постанова НКРЕ буде направлена на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Як повідомляв УНІАН, згідно з обгрунтуванням проекту Прогнозного балансу електроенергії, палива і витрат енергогенеруючих компаній ТЕС на 2011 рік, уряд України розглядає можливість дворазового збільшення цін на електроенергію, що відпускається для потреб населення, з квітня, а надалі на 39% з серпня 2011 року.

Таким чином, в результаті двохетапного підвищення тарифи на електроенергію з серпня 2011 року можуть становити:

  • для міського населення (без електричних плит) – до 67,72 коп. за КВт/год. (з ПДВ);
  • для населення, що використовує електроплити – 52,04 коп. за кВт/год. (з ПДВ);
  • для сільського населення – 62,55 коп. за кВт/год. (з ПДВ).

Тим часом, уряд в цілому розглядає три сценарії тарифоутворення для населення в 2011 році. Крім зазначеного вище, розглядається ще один двохетапний варіант підвищення цін для населення (на 50% – з квітня і на 50% – з вересня), а також варіант збереження тарифів незмінними.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з 2006 року.

В даний час тарифи для міського населення (без електричних плит) встановлено на рівні 24,36 коп. за КВт/год. (з ПДВ), для сільського населення – 22,5 коп. за кВт/год. (з ПДВ), для населення, що використовує електроплити – 18,72 коп. за кВт/год. (з ПДВ).

При всьому цьому, слід звернути увагу відвідувачів сайту на додаткові небезпеки, пов’язані з підвищенням ціни на електроенергію. В основному вони були описані на нашому сайті у статті “Розрахунки за електроенергію та відносини з енергетиками“.

Повторюватися не будемо, але звернемо увагу на те, що контролери РЕМів знімають показники з лічильників приблизно 20-го числа кожного місяця. Тобто, РЕМи будуть намагатися за 10 днів січня згодом отримати платню за використану електроенергію по новій – більш високій ціні.

Крім того, як це вже було, вони під тиском свого керівництва, можуть занижувати фактичні показники лічильників і таким чином у січні Ви будете платити менше, ніж фактично використали, але то по старим цінам. Натомість у лютому Вам прийдеться сплатити більше і вже по нових цінах.

Тому рекомендуємо всім абонентам наших електромереж ретельно контролювати зняття показників електролічильників контролерами РЕМів, і якщо ті нагло будуть занижувати показники лічильників, відразу складати за участю сусідів акти про фактичні показники і негайно подавати письмову скаргу в РЕМ (під розпис отримувача на копії).

Тим, хто не має змоги особисто бути присутніми під час зняття показників контролерами РЕМів (наприклад мешканці багатоквартирних будинків), рекомендуємо 20-го числа особисто зняти показники лічильників спільно з сусідами і скласти відповідні акти у довільній формі. Можна один акт на всі квартири одного поверху під’їзду, підписаний всіма абонентами з цих квартир. Багато часу це не займе. І так потрібно робити перед кожним підвищенням цін.

Не давайте себе обдурити!

Повний текст постанови НКРЕ є на сайті Верховної Ради.

Адвокат Кучерявий О.П. для сайту “Гвіздівці”

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,