ПОСТАНОВА

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про запровадження в Україні особливої церемонії – проведення 22 червня кожного року Хвилини пам’яті за загиблими у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

22 червня 1941 року фашистські загарбники без оголошення війни вторглися на територію Радянського Союзу. З винятковою хоробрістю і мужністю радянські військові та цивільне населення прийняли нерівний бій і назавжди увійшли в історію як герої.

З метою вшанування пам’яті мільйонів загиблих у роки Великої Вітчизняної війни Верховна Рада України постановляє:

1. Кабінету Міністрів України:

1) на знак скорботи за загиблими у роки Великої Вітчизняної війни 22 червня кожного року забезпечувати приспущення Державного Прапора України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій на території України, закордонних дипломатичних та інших установ України;

2) 22 червня кожного року о 10 годині забезпечувати проведення хвилини мовчання на вшанування пам’яті за загиблими у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років шляхом зупинення на цей час роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де встановлено безперервний режим роботи), руху громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

2. Державному комітету телебачення і радіомовлення України 22 червня кожного року забезпечувати обмеження трансляції розважальних програм шляхом внесення відповідних змін до програм радіо і телебачення. О 10 годині переривати трансляцію радіо- і телепередач, ушановуючи пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні.

3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

4. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН

м. Київ, 20 травня 2011 року N 3430-VI

Мітки: , , , , , ,