О. Кучерявий

 

Як повідомив сайт «Північно-Бессарабський інформаційний портал», стали відомі попередні результати виборів голови Сокирянської об’єднаної територіальної громади. За попередніми підрахунками дільничних виборчих комісій головою Сокирянської об’єднаної територіальної громади жителі обрали Василя Козака, що представляє Аграрну партію України, чинного голову Сокирянської районної ради. Перемогу В.В. Козак здобув зі значним відривом від свого головного опонента – діючого секретаря Сокирянської міської ради Олександра Гуменного, адже понад 70% виборців віддали свій голос за В.В. Козака.

Нагадуємо, що до Сокирянської об’єднаної територіальної громади входять майже всі села, вже колишнього на цей час, Сокирянського району за винятком Вашківецької ОТГ і міста Новодністровська.

Наразі територіальна виборча комісія опрацьовує дані дільничних виборчих комісій. Більш точні результати, цифри –  у наступних публікаціях нашого сайту.

 

Василь Васильович Козак

Ми також в подальшому повідомимо про результати виборів депутатів до Сокирянської міської ради, яка надалі й буде органом місцевого самоврядування для нашого села Гвіздівці – таким собі відносним аналогом колишнього волосного правління царських часів. Сокиряни в часи Російської імперії завжди були волосним центром. Зараз Сокиряни не отримають навіть назви волосного центру, адже поділ на волості адмінреформою не передбачений. Але того ми й написали – “відносним аналогом”, адже фактично Сокирянська ОТГ об’єднала більшість сіл колишнього Сокирянського району.

Використовуючи історичні аналогії, можна також зазначити, що сам В.В. Козак тепер буде обіймати посаду, аналогічну історичній посаді Волосного старшини. В селах вже не буде сільських Голів, а будуть старости, які будуть представляти інтереси села в міській раді. Старости не будуть обиратися на будь яких прямих виборах в селі, а будуть обиратися (фактично – призначатися) міською радою. Тобто, гвіздівчани, як і мешканці інших сіл, вже не зможуть будь яким чином впливати на призначення старости свого села і взагалі на нього.

Руслана Євгеніївна Куцька

Від царських часів та навіть від часів румунської окупації в даному випадку наявна значна відмінність. Тоді діяли більш демократичні норми, коли сільський староста в кожному селі обирався на сільському сході.

 

За попередніми відомостями в самому селі Гвіздівці в якості кандидата в депутати Сокирянської міської ради перемогла завідуюча сільською бібліотекою Руслана Куцька, яка також балотувалася від Аграрної партії. Але чи опиниться вона в міській раді і чи зможе представляти інтереси гвіздівчан – поки що не відомо, адже завдяки діючій центральній владі, ми одержали найбільш заплутану за всі відомі часи виборчу систему.

 

По виборах до інших рад, тобто до новостворюваної Дністровської районної ради і до Чернівецької обласної ради поки що теж ні чого конкретного не відомо.

Отже очікуємо!

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар