Особа може отримати прискорену реєстрацію речових прав на200317970-001 нерухоме майно за три дні, за один день та за 2 години з моменту прийняття заяви за відповідну плату. Але, така прискорена реєстрація коштуватиме значно дорожче звичайної. Це передбачено постановою КМУ від 2 вересня 2015 року № 669 “Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 190”, яка встановлює строки надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і регулює розмір їх оплати.

Зокрема, зазначається що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно може відбуватися за три робочі дні з моменту прийняття заяви. Оплачується така послуга уподвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Також встановлюється, що реєстрація прав за заявою, строк розгляду якої відповідно до закону становить 14 робочих днів буде відбуватись у межах п’яти робочих днів з моменту прийняття заяви. Реєстрація прав на нерухоме майно протягом одного робочого дня з моменту прийняття заяви про реєстрацію оплачуватиметься у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. А реєстрація за дві години – у десятикратному розмірі.

Також документом передбачається, що державна реєстрація обтяжень речових прав на нерухоме майно має відбуватись протягом 2 годин та оплачуватись у подвійному розмірі адміністративного збору за державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно.

Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі можливе за дві години та за 30 хвилин. Вартість отримання такої інформації – у подвійному розмірі плати за надання інформації з держреєстру та у потрійному розмірі відповідно.

Одночасно, слід відзначити, що як повідомляє сайт Сокирянської РДА,  в Сокирянському районі з 9 вересня 2015 року діятиме консультаційний центр у сфері будівництва. Працюватиме він щосереди з 09.00 до 13.00 години в приміщенні Сокирянської районної державної адміністрації на базі відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (перший поверх). До роботи буде залучено інспектора Держархбудінспекції, головного архітектора району, представників відділу Держгеокадастру у Сокирянському районі та бюро технічної інвентаризації.

Звернувшись до фахівців центру у сфері будівництва, кожен громадянин чи суб’єкт господарювання, який має намір розпочати будівельні роботи, зможе отримати безоплатну кваліфіковану допомогу з наступних питань:

  • будівельна амністія;
  • оформлення дозвільних документів на будівництво;
  • введення в експлуатацію збудованих об’єктів;
  • оформлення документів щодо намірів забудови земельної ділянки;
  • містобудування та архітектури;
  • земельні відносини;
  • оформлення документів на земельні ділянки.

Утворено Центр за спільної ініціативи Сокирянської районної державної адміністрації, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернівецькій області та Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Чернівецькій області.

Мітки: , , , , , , , , , ,

Залишити коментар