Сьогодні – 21 жовтня в Сокирянському Будинку культури відбулася презентація книги Олександра Чорного і Олексія Мандзяка «Сокирянська бистрина». Ми вже презентували цю книгу відвідувачам сайту, але то була попередня — віртуальна презентація. Сьогодні відбулася – офіційна.
На презентації були присутні керівники районної державної адміністрації, голови сільських рад, працівники установ культури, педагоги, краєзнавці, письменники і поети. Презентація супроводжувалася виступами самодіяльних творчих колективів Сокирянщини.
Виступаючі відзначали велике значення книги для пізнання історії краю – насамперед молоддю, виказували велику подяку авторам книги за кропітку роботу.
Представляємо відвідувачам сайту фоторепортаж з презентації, а також , так би мовити, анотацію від авторів книги.
****************************************
Дослідники минулого, ще у часи великих географічних відкриттів ввели в обіг вираз «Терра Інкогніта», тобто «невідома земля». Нині ним користуються при визначенні чогось невідомого, неопрацьованих галузей знань, тощо. І як би банально це не відчувалося, але Сокирянщина донині відноситься саме до цієї категорії. Про далеке і нещодавнє минуле нашого краю дотепер дуже мало відомо, і не тільки за межами району, але й у самій Сокирянщині. І навіть інформація, яку Ви почерпнете з нашої книги, це всього лише крапля з великого історико-культурного дощу, який з часом може окропити знання про наш рідний край.
Ймовірність цього цілком залежить від нас усіх, хто живе на Сокирянщині і тих, для кого вона стала колискою. А потрібність в тому є великою.
Ми ж, при написанні книги, ставили перед собою задачу зробити великий та значний крок до всебічного вивчення Сокирянщини. Проведені нами дослідження дають підставу значно переглянути історію деяких сіл і взагалі краю. Зафіксоване нами сьогоднення може стати цінним матеріалом для істориків і краєзнавців майбутнього.
Наскільки нам це вдалося, судити Вам.
Ми зробили все, що нам дозволили наші можливості у рамках визначеного часу. Найліпшою ж реакцією на книгу, будуть Ваші власні дослідження, статті і книги про чудовий край в якому Ви живете. Маємо надію, що наша книга стане ідейною естафетною паличкою, яку підхоплять інші, і прийде час, коли кожний населений пункт Сокирянщини буде мати свою «Книгу історії».
Виказуємо щиру подяку всім хто підтримав наші починання. Дуже важливу допомогу нам надала Сокирянська райдержадміністрація і особливо Василь Васильович Козак. Він оперативно відреагував на нашу ініціативу і щиро підтримав проект «Сокирянська бистрина», всіма доступними йому засобами.
Окремо хочемо подякувати історикам і краєзнацям Сокирянщини, які прагнуть досліджувати наш край, вивчають його минуле і зберігають у пам’яті сьогодення! Їх труд має велике значення для збереження та популяризації історико-культурного фонду Сокирянщини.
З щирою повагою, Олександр Чорний і Олексій Мандзяк!
Мітки: археологія, Бессарабия, Бессарабія, Буковина, волость, Гваздауци, Гвіздівці, Гвоздоуць, географія, Дністер, дослідження, история, історичне, історія, книга, краєзнавство, крєзнавство, минуле, Молдавия, Молдова, область, Північна, повіт, Подністров'я, презентація, район, Северная, Секурянская, Секурянська, село, Сокирянский, Сокирянський, Сокирянщина, СРСР, СССР, сучасність, уезд, Украина, Україна, Хотинский, Хотинський, Чернівецька, Черновицкая
24th Октябрь 2011 в 11:22
На Сокирянській бистрині
В гаях розщедрилася осінь
І в тій глибокій таїні
Сплелося віття поколінь.
На Сокирянській бистрині
Нас голос краю щиро просить
Не втратить зорі провідні
Й землі батьківської глибінь.
На Сокирянській бистрині
Ожило все у кожнім слові,
Бо ясноокі і рясні
Рядки віщують на весь світ.
На Сокирянській бистрині
Луна освідчення в любові
І ненароджені пісні
Уже лаштуються в політ.
21-22.10.2011
Ось такі враження від мене особисто, відрадно , що і Новодністровська делегація мала змогу потішитись вашій новинці!!!
Інна ГОНЧАР