admin on 21st Листопад 2019

Як вже повідомлялося відвідувачам сайту «Гвіздівці», вийшла у світ історично-краєзнавча книга «Гвіздівці. Шляхами століть» і 12 листопада 2019 року відділом культури Сокирянської РДА, яка в рамках цільової районної програми книговидання фінансувала видавництво книги, було проведено первісну презентацію книги в Сокирянській районній бібліотеці, після чого книга була роздана бібліотекарям району.

А вчора, 20 листопада 2019 року, в будинку культури села Гвіздівці відбулася сільська презентація цієї книги.

Участь в заході взяли голова Сокирянської районної ради Василь Козак, в.о. голови райдержадміністрації Андрій Маркевич, заступник голови районної ради, житель села Гвіздівці Олексій Бойко, директор Сокирянської ЦБС Валентина Верега, головний редактор районної газети «Дністрові зорі» Валентина Гафінчук, представник відділу культури Сокирянської РДА Валентина Стрільчук, Гвіздовецькій сільській голова Іван Гангал, краєзнавці Сокирянщини член Національної спілки журналістів України Олександр Чорний (м. Сокиряни), член Національної спілки журналістів України Михайло Шундрій, Василівській сільській голова Анатолій Зелений, представниця родини Мафтуляків – викладач Сокирянської музичної школи Ольга Василівна Мафтуляк.

На презентації були присутні директор загальноосвітньої школи села Гвіздівці Людмила Кошова, інші вчителі школи, численні жителі села, в тому числі учні старших класів гвіздівецької школи.

 

Проводили презентацію завідуюча бібліотекою села Гвіздівці Руслана Куцка за допомогою завідуючої будинком культури села Гвіздівці Людмили Козлової і сільських самодіяльних творчих колективів «Калина» і «Козаки». Гвіздовецька школа надала для забезпечення проведення заходу необхідну апаратуру, з якою працювала вчитель Наталія Михалевська. Програмне забезпечення проведення презентації здійснив Петро Злагода.

Про роботу над виданням говорив один з авторів книги Олег Кучерявий. За його словами багато з сельчан взяли активну участь у написані літопису – надали цікаві факти з історії села, фотоматеріали. Він також від імені обох авторів висловив слова подяки керівництву району за велику допомогу у виданні книги, подякував за допомогу у зборі матеріалів для її видання всім жителям села, які до цього долучилися, а також членам сільської іниціативної групи з видання книги під керівництвом Лідії Бойко. Від другого співавтора – Олексія Мандзяка Руслана Куцка зачитала письмове вітання.

В свою чергу, присутні керівники органів районної влади та інших установ, Гвіздовецький сільський голова Іван Гангал у своїх виступах зазначали, що видання такої книги без сумніву, є визначною подією для села, побажали авторам творчої наснаги, подякували за значну працю, спрямовану на збереження історії рідного краю для нащадків, висловили сподівання на вихід у світ нових видань із описами неповторної і незабутньої історії населених пунктів Сокирянщини. Голова районної ради Василь Козак навіть надав розпорядження директору гвіздівецької школи Людмилі Кошовій організувати і провести серед учнів школи конкурс на краще знання історії рідного села, по результатах якого районна рада нагородить переможця.

Присутні краєзнавці, представники сільської ініціативної групи з організації видання книги, жителі села висловили свої вітання авторам і жителям села з приводу цієї події, поділилися своїми спогадами про рідний край.

Олег Кучерявий від імені авторів вручив гостям та учасникам презентації, що внесли свій вклад у написання і видання історично-краєзнавчої праці, примірники книги з дарчим написом від імені авторів.  Також по 10 примірників книги були передані авторами у дар сільській школі і сільській бібліотеці.

На завершення лунали унікальні звуки української бандури у виконанні аматорів сцени пыд керывництвом Марічки Гуцол і чудовий спів учасників сільських самодіяльних пісенних колективів «Калина» та «Козаки».

В цілому презентація була досить масштабною, відбулася в чудовій святковій атмосфері.

Ініціативна група з видання книги, автори книги і адміністрація сайту “Гвіздівці” вдячні Руслані Куцкій, сільському голові Івану Гангалу, іншим  учасникам організації і проведення заходу за масштабне й чудове проведення представлення книги, дякують керівництву району і всім іншим присутнім за всю приділену увагу до важливої для нашого села події від допомоги у виданні книги до її представлення!

 

А. Грушецький

Фото – з різних джерел

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар