admin on 8th Листопад 2019

Життя людське обривається, як пісня… И от 7 листопада 2019 року обірвалося життя Зінаїди Михайлівни Бурченко – Людини, Учителя, Громадянина, яка дуже багато зробила для пробудження у десятків поколінь гвіздівчан інтересу до минулого, до пізнання історії, до розвитку прагнення до істини…

За рисою земного життя – людська пам’ять, оцінка людей, нащадків. Людина живе стільки, скільки зберігається пам’ять про неї. Зінаїда Михайлівна – представниця другої когорти радянсько-українських учителів, які поклали початок післявоєнному всеобучу в селі Гвіздівці, які віддавали себе повністю й безроздільно вихованню й навчанню школярів, зіграли, без перебільшення, провідну роль у справі розвитку шкільної освіти в селі Гвіздівці, у вихованні в учнів необхідної комбінації інтелекту, знань, моральності й культури поведінки.

Почавши роботу в Гвіздівецькій семирічній школі ще у далекому 1952 році, вона зуміла швидко завоювати любов і довіру дітей, які рідко помиляються в дорослих людях, зберігала їхню любов і довіру назавжди. І навіть після виходу на пенсію, Зінаїда Михайлівна багато років продовжувала брати активну участь у суспільному житті села.

Ім’я Зінаїди Михайлівни вписане золотими буквами в історію нашого села! Про неї всі гвіздівчани завжди говорили не просто з повагою – з Великою вдячністю. Для всіх односільчан і, у тому числі, для колег-педагогів, незалежно від віку й стажу педагогічної роботи, вона був Другом і Наставником, шанованим не тільки за високий професіоналізм, але й за прості людські якості – чесність, принциповість, здатність до співпереживання, яких так часом не вистачає! Вона була людиною широкої душі: любила життя, уміла йому радіти, була надзвичайно чуйною людиною, завжди намагалася допомогти тим, хто до неї звертався.

Усі, кому випало щастя знати Зінаїду Михайлівну будуть пам’ятати про неї, а життя її продовжиться справами тих, кому вона її присвятила!

 

Іван Гангал – Гвіздівецький сільський Голова

 

______________________________________________

 

7 листопада 2019 року отримала болісну, сумну звістку з Вінничини: відійшла у вічність Бурченко Зіна Михайлівна – шанована жінка, ветеран освіти із сорокарічним стажем роботи у Гвіздівецькій школі, почесний громадянин села Гвіздівці.

Невтомно і сумлінно, виконуючи обов’язки вчителя та громадського діяча (депутат сільської ради кількох скликань, член виконкому), вона була заслужено нагороджена Орденом “Знак Пошани”, численними подяками та грамотами.

Не стало щирої, доброї людини. Особисто для мене Зіна Михайлівна була і назавжди залишиться еталоном мудрості, Вчителем та Людиною з великої літери.

Молимось за упокій її доброї душі у Царстві небесному, запаливши свічку скорботи!..

 

Руслана Куцька – завідуюча бібліотекою с. Гвіздівці

______________________________________________

Дуже велика втрата. Відійшла у інший світ Зіна Михайлівна Бурченко. Вона була взірцем для кожного, хто її знав. Добра людина, турботлива мама, бабуся, хороша дружина. Педагог, яким захоплювалися учні, в якого вчилися колеги. Щира порадниця. Джерело любові та добра.

Нам так не вистачало її, коли декілька років тому дочка забрала у Вінницьку область. Та добре, що була можливість спілкуватися по телефону. Боляче, що більше не почуємо її голосу.

Та у наших серцях Зіна Михайлівна буде жити вічно. Царства їй небесного і вічного спокійного сну.

 

Лідія Бойко

 

Мітки: , , , , , , , , , ,

Залишити коментар