admin on 15th Березень 2014

01 rus1Охорона та збереження об’єктів культурної спадщини районуLom_Kychelm866341-300x200 знаходиться на постійному контролі районної влади. Дбати про нашу історію захистити та зберегти культурну спадщину нащадкам спільне завдання виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості.

Як повідомляє відділ культури райдержадміністрації комісійно було проведено інвентаризацію пам’яток архітектури району, які знаходяться на державному обліку та укладено охоронні договори з власниками об’єктів. Обстежено та складено акти технічного стану ще 5 об’єктів, які пропонуються до внесення у перелік об’єктів культурної спадщини – це дві церкви м. Сокиряни, будівництво, яких датується ХІХ століттям, а також церковні будівлі сіл Вашківці, Гвіздівці та Шебутинці.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНині на державному обліку перебуває 66 пам’яток історії, архітектури та археології району, 7 – пам’яток архітектури, а Дмитрівська козацька церква с. Білоусівка віднесена до категорії пам’яток національного значення. На жаль, за останні роки ремонт та реставрація культурних об’єктів за кошти районного бюджету майже не здійснювалися, тому наразі назріла потреба вжити додаткових заходів задля збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини на території району. Саме такі заходи і передбачає районна Програма охорони та збереження об’єктів культурної спадщини на 2013 – 2017 роки, загальний обсяг фінансування якої складає 467, 7 тисяч гривень.ab99d36624bd

Реалізація Програми дасть можливість відреставрувати та відремонтувати 40 пам’яток історії, архітектури та археології.

За публікацією сайту “Сокирянські новини”  від 13.10.2013 р.

Фото – сайту “Гвіздівці”

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар