Як уже повідомлялось раніше на сайті об’єднаної Сокирянської громади, з метою надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям територіальних громад із застосуванням електронного документообігу, Міністерством соціальної політики України впроваджено програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

«Соціальна громада» – програмний продукт, за допомогою якого справи в цифровому вигляді передаються від громад до органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій для призначення допомог. Електронні копії документів, прийняті через «Соціальну громаду», одразу направляються до управління соціального захисту населення, що дозволяє скоротити час прийняття рішення майже вдвічі. Через програмний комплекс мешканці громад можуть оформити низку соціальних послуг, зокрема найпопулярніші серед населення – житлові субсидії, пільги, допомоги та виплати тощо.

Сокирянська територіальна громада також під’єдналась до платформи «Соціальна громада». Модулі шифрування – доступу до програмного комплексу отримали й старостинські округи.

 

Примітка від сайту “Гвіздівці”

Нагадуємо, що старостинський округ — це частина території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, визначеною сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою.

Територія села Гвіздівці утворює окремий старостинський округ.

Наразі для формування радою територіальної громади старостинських округів чинне законодавство не передбачає використання якихось спеціальних формул, методик чи нормативів.

Староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі.

 

Відтак, для призначення соціальних допомог (житлові субсидії, пільги тощо) громадяни можуть звернутись, з відповідними документами, до старостинського округу, де фахівець із соціальних питань їх опрацює та надішле до управління соціального захисту населення при допомозі електронних сервісів. Також за отриманням вказаних послуг люди можуть звертатись і до Центру надання адміністративних послуг міської ради.

Поряд з цим, Центр надання адміністративних послуг виконує функції з реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації. У старостинських округах функції з оформлення прописки і виписки виконують старости населених пунктів громади. Реєстрація місця проживання здійснюється у день подання громадянином документів. Реєстрація за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання. У разі, якщо громадянин не може самостійно звернутися до органу реєстрації, вона може бути здійснена за зверненням його законного представника, або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку.

Нагадуємо, що відповідно до рішення виконавчого комітету Сокирянської міської ради від 26.01.2021 «Про уповноваження старост на вчинення нотаріальних дій» та Закону України «Про нотаріат» на старост покладено обов’язки щодо вчинення низки нотаріальних дій у старостинських округах громади, серед них і оформлення довіреностей.

 

За публікацією на сайті Сокирянської ОТГ

 

Мітки: , , , , , , , , , ,

Залишити коментар