admin on 18th Серпень 2020

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти й умов навчання дітей у всіх регіонах України створюється нова інфраструктура загальноосвітніх навчальних закладів. Ідеться про налагодження функціонування мережі опорних шкіл. Не стала виключенням і Сокирянщина. У районі приймають виклики реформи та ухвалюють рішення, які дадуть змогу якісніше розвивати освіту в краї.

Відтак рішенням сесії Сокирянської районної ради, якому передували ґрунтовні консультації, обговорення, було утворено 6 опорних навчальних закладів.

Зокрема, Білоусівський ліцей із філією «Ломачинецька гімназія» (І-ІІ ступінь). Філіями Василівського ліцею стали Волошківська та Ожівська початкові школи. До опорного закладу «Гвіздівецький ліцей» увійдуть Олексіївська та Новоолексіївська початкові школи.

Створили також Михалківський ліцей із філіями у Вітрянці та Кулішівці, де функціонуватимуть гімназії. До опорного закладу «Романковецький ліцей ім. академіка К.Ф. Поповича» увійде Сербичанська гімназія. Філією опорного закладу «Шебутинецький ліцей» стане Лопатівська початкова школа.

Також на основі цих опорних навчальних закладів створили освітні округи, які включають у себе ліцеї, гімназії, початкові школи, дошкільні навчальні заклади та комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу.

Підставою для створення мережі опорних шкіл в Україні став результат аналізу статистичних даних і процеси реформи з децентралізації влади. Так, за інформацією Міністерства освіти і науки, понад 60 % сільських дітей навчаються в класах з наповненістю менше 15 учнів, з них – 33,5 % школярів отримують знання у класах, де менше 10 учнів, часто в таких школах один учитель читає більше трьох предметів, що нівелює шанси дітей на отримання якісної освіти.

Школа має існувати для дитини, а не навпаки. Тож сподіваємося, що створення опорних навчальних закладів стане ще однією сходинкою на шляху ефективного розвитку освіти в краї.

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал” 

Мітки: , , , , ,

1 коментар к “Опорні школи в Сокирянському районі”

  1. Светлое будущее время человечества находится в зависимости от достоверной информации. Большой поклон Вам за энергичное участие в вышеуказанном курсе.

Залишити коментар