Громадяни, які вирощують (виробляють) на своїх власних земельних ділянках сільгосппродукцію, продають її увесь рік. Але з приходом весни та з наближенням літнього сезону спостерігається зростання такої торгівельної діяльності, змінюється асортимент продукції, активізують свою діяльність закупівельні організації. Напевне в зв’язку з цим, сайт Чернівецької державної податкової адміністрації у Чернівецькій області вирішив роз’яснити селянам і всім громадянам, які пов’язані з торгівлею сільгосппродукцією, деякі питання, що пов’язані з оподаткуванням продажу сільгосппродукції вирощеної та виробленої власниками земельних ділянок.

Податківці повідомляють, що Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” висуває певні умови для звільнення доходу від зданої сільгосппродукції від оподаткування. Такі умови пов’язані із земельними ділянками, на яких була вирощена сільгосппродукція, від продажу якої й отримано дохід. Власники сільськогосподарської продукції мають пільгу щодо сплати податку з доходів, одержаних ними від відчуження сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) на земельних ділянках, наданих ним для ведення особистого селянського господарства, але якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю); будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянках); ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва.

При цьому власники (користувачі) таких земельних ділянок (фізичні особи) мають право продавати вирощену на них сільськогосподарську продукцію і підприємствам-виробникам і заготівельним організаціям.

Всім громадяни, що займаються вирощуванням (виробленням) сільськогосподарської продукції (в т.ч. – бджільництвом) слід знати, що єдиною але обов’язковою умовою для здійснення реалізації кінцевого продукту є наявність у них довідки “Про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку” форми 3-ДФ. Ця довідка видається органами місцевого самоврядування (наприклад – сільрадою). У разі відсутності довідки податковий агент (в даному випадку – той хто купляє продукцію) зобов’язаний утримати з власника (користувача) земельної ділянки податок із всієї суми, виплаченої йому за продукцію.

Мітки: , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар