admin on 20th Березень 2019

У статті «Невдовзі 75-та річниця звільнення краю від загарбників» від 12 березня 2019 року, як і у багатьох інших, що були опубліковані раніше, ми писали, що село Гвіздівці було звільнене у 1944 році в ході Умансько-Ботошанської наступальної операції, що проводилася військами 2-го Українського фронту з 5 березня до 17 квітня 1944 року. Але практично одночасно з цією наступальною операцією, війська 1-го Українського фронту з 4 березня по 17 квітня 1944 року здійснили Проскурівсько-Чернівецьку операцію, у результаті якої вороже угруповання було розколоте на дві частини. У ході операції були визволені міста Проскурів (нині – місто Хмельницький), Кам’янєць-Подільський, Чернівці. Радянські війська вийшли до передгір’їв Карпат.

Пропонуємо Вашій увазі цікавий відеофільм від каналу «КРИМИНАЛ ТВ» під назвою «Радиоигра “Блеф”. У фільмі, створеному на основі архівних документів йдеться про події квітня 1943 року, що відбувалися досить далеко від наших країв – під Москвою, але, як було вказано у самому фільмі, істотно вплинули на результати Проскурівсько-Чернівецької операції.

Насправді, навряд вони могли вплинути на результати саме цієї військової операції, оскільки відбувалися, як зазначено у фільмі, у квітні 1943 року, тобто – за рік до Проскурівсько-Чернівецької операції. А може кінодокументалісти роки переплутали? І тоді відображені у фільмі події дійсно мають відношення не лише до Проскурівсько-Чернівецької операції, а й цілком можливо і до одночасно проведеної поряд Умансько-Ботошанської операції?

В будь якому разі – цікавий фільм про цікаві події, які дійсно активно сприяли наступальним діям радянських військ, незалежно від того, коли саме це відбувалося! Представляємо Вашій увазі демонстраційне гіперпосилання на YouTube-канал «КРИМИНАЛ ТВ»

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар