admin on 26th Листопад 2012

Щодня перетворюючись, сучасність винаходить нові способи вбивати. Так, відповідно до останніх досліджень Greenpeace, в XXI столітті серйозну шкоду здоров’ю людини почав завдавати… одяг! З 78 перевірених зразків взуття й верхнього одягу 15-ти відомих торговельних марок 52 примірники містили небезпечні токсичні речовини. І це, на жаль, лише вершина айсберга.

Сучасна людина повторює помилки минулого років. А модний одяг, як і сотні років тому, продовжує становити небезпеку для нашого життя. Ще зі шкільної лави кожного з нас дивували важкі кольчуги лицарів і стягуючі корсети блідолицих дам. Часи минули, вдачі помінялися, а «текстильні помилки» так і залишилися невиправленими.

В XVIII-XIX століттях з’явилася так звана гола мода. У ті часи нижню білизну було модно залишати вдома, а в спеку й непогоду, зігріваючись, накидати на тіло шаль. Нежартівливою популярністю відгомін минулого, на жаль, користується й сьогодні. Сучасні красуні максимально вкоротили шорти й спідниці, відкрили животи й пупки, а ще, як і двісті років тому, практично відмовилися від нижньої білизни.

Організм людини, незалежно від статі й віку, починає переохолоджуватися вже при 15 градусах тепла. А необдумане оголення чревате запальними процесами полової системи, циститом, уретритом, радикулітом і іншими захворюваннями.

«Згадуючи про верхній одяг, не варто забувати й про нижню білизну. Її чоловікам і жінкам варто підбирати сезонно. У холодний час году, природно, вибирайте теплі матеріали. Важливо пам’ятати, що все, прилягаюче до тіла, обов’язково має бути натуральним, і тоді знижується небезпека різноманітних захворювань», – розповіла нам лікар-терапевт Ірина Оліфіренко.

Поки одні оголюються, інші, навпаки, надмірно приховують і обтяжують власне тіло. Так, британські вчені в останні кілька років сурмлять про небезпеку довгого й мішкуватого одягу. Світлі розуми стверджують, що такі предмети туалету здатні не тільки зіпсувати естетику людського силуету, але й нашкодити здоров’ю: за полу довгого плаща можна випадково зачепитися, неважко заплутатися в довгих шнурках або, що ще гірше, спровокувати сутулість мішкуватими парашутними штанями.

«Важливо розуміти, що є форми, які властиві людському тілу. Не можна його надмірно передавлювати. Вибирайте вільний одяг», – запевнив терапевт із 20-літнім стажем роботи.

Не менш небезпечним є й тісний одяг. На зміну тісним корсетам, що деформують ребра й внутрішні органи, прийшла обтягуюча білизна. Жінки, що бажають скорегувати фігуру, ризикують заробити більші проблеми зі здоров’ям. Піддають себе небезпеці й чоловіки. Аматори модних нині вузьких джинсів і штанів можуть втратити щастя бути батьками.

«З боку щоденності заява про таку серйозну шкоду тісного одягу звучить, як виклик. Але так і є. Під час носіння «вузкачів» передавлюються вени, і кров неправильно надходить у дітородні органи. Особливо не рекомендують купувати тісний одяг підліткам, коли полові органи ще не повністю сформовані», – прокоментувала І. Оліфіренко.

Небезпечніше одягу… лише взуття! Відповідно до останніх наукових досліджень, середньостатистичний житель Землі за життя проходить близько 150 тис. кілометрів. У такому нелегкому занятті нашим ногам потрібне зручне, а головне, безпечне взуття. Чоловіки рідше жінок страждають від різного роду артритів, варикозів і ревматизмів нижніх кінцівок.

Найбільш розповсюдженою помилкою слабкої статі є високі каблуки. Ще в XVII столітті танкетка було настільки високою, що дами, балансуючи, спиралися на спеціальну тростину. Сьогодні взуттєва справа істотно просунулася вперед. Проте, лікарі настійно рекомендують каблуки залишати «на вихід», а в будні дні відриватися від землі не більше ніж на 5 см.

Природно, що у погоні за сучасною модою кожному з нас, незалежно від статі й віку, хочеться виглядати не гірше інших. І це аж ніяк не соромно. Головне, необхідно зберегти власне здоров’я – те, що не купиш за гроші й не сховаєш за самими вишуканими одягами.

 «ВРЕМЯ.ua»

 Переклад – сайт “Гвіздівці”

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар