admin on 17th Травень 2018

Гадюки звичайні

Сокирянський районний відділ УДСНС України у Чернівецькій  області інформує по те, що останнім часом на території Чернівецької області збільшились випадки виявлення плазунів. Люди б’ють на сполох: небезпечно стало гуляти лісом, працювати в полі та на городі. Деколи гадюки навіть навідуються до людських осель. З огляду на це, рятівники закликають бути обережними та нагадують правила поведінки під час зустрічі із змією та надання першої допомоги у разі укусу.

Передусім, щоб уникнути небезпеки, не варто гуляти в лісових хащах у відкритому взутті: необхідно взувати високі черевики чи кросівки, одягати грубі шерстяні шкарпетки, щільні та необлягаючі штани.

Збираючи ягоди або гриби, потрібно розгрібати листя палицею, аби переконатися, що там на вас не чатує гадюка. Забороняйте дітям досліджувати норки або щілини, лазити в тріщини, перетягувати колоди або величезні камені, під якими, зазвичай, водяться змії.      Під час прогулянки лісом, в якому можуть водитись змії, відтворюйте якомога більше галасу: візьміть палицю і водіть нею по траві, пошарудіть ногами. Якщо ви побачили змію, то замріть і почекайте, поки вона сама відповзе. Не можна повертатися до плазуна спиною та виставляти перед собою руки.

Коли ж уникнути лиха не вдалося, та вас вкусила змія,  по-перше, потрібно знерухомити кінцівку, яка постраждала, щоб отрута якомога повільніше розходилася по організму. По-друге, прикласти лід – це також допоможе зменшити швидкість поширення отрути. По-третє, накласти м’яку шину, але ні в якому разі не джгут. Джгут, особливо якщо він накладений довше, ніж на одну годину, спричиняє некроз м’яких тканин. По можливості треба багато пити (міцний чай, кава тощо). Застосування спиртних напоїв може тільки погіршити стан.

Найголовніше – людину, укушену отруйною змією, якнайшвидше доставити до медичного закладу для надання лікарської допомоги. Особливо це стосується дітей, які найважче переносять ураження зміїною отрутою. При цьому треба знати, що протизміїна сироватка вводиться лише в лікувальних закладах і під контролем лікаря.

За публікацією на сайті Сокирянської РДА

_________________________________________________

Водяний вуж. Але такі великі за розмірами вони зустрічаються в нашій місцевості, зокрема на Дністрі, не часто. Та незалежно від розміру, вони цілком безпечні.

Коментар сайту “Гвіздівці”

Прохання не плутати гадюк з звичайними та водяними вужами. Особливо часто люди цілком безпідставно знищують водяних вужів. Памятайте: гадюка може грітися на каменях неподалік водойми, вона може легко переплисти водойму, але взагалі-те, воду не полюбляє (приблизно, як кітка), у воді ні коли не живе і не харчується!

Тому не варто знищувати цілком безпечних водяних вужів на берегах Дністра і ставків! Люди, думайте про природу, як про себе! Природа не терпить пустоти: зникнуть вужи, їх місце займуть інші істоти, які можуть бути дійсно небезпечними, що особливо актуально в наші часи зміни клімату.

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар