Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про деякі питання052 реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування» має бути погоджено з місцевими органами влади, органами місцевого самоврядування та громадськістю в усіх областях України, – вважають в Укравтодорі.

За словами Голови Держагентства Сергія Підгайного, сьогодні повноваження та відповідальність центральних і місцевих органів влади у сфері дорожнього господарства є, м’яко кажучи, незбалансованими. Саме це, а також недостатнє фінансування галузі, що в останні 10 років складає лише 14-34% від мінімальної потреби, призвело до того, що транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг у регіонах не відповідає належному рівню та сучасним вимогам з навантаження.

Реформа передбачає цілковиту передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення в управління обласних рад, а у перспективі – на базовий рівень – місцевим органам влади, які, отримавши дороги на баланс, матимуть змогу самостійно визначати напрями спрямовання фінансових ресурсів і планувати дорожні роботи.

054«Місцева влада краще знається на потребах жителів своїх областей, отже яку дорогу необхідно відремонтувати в першу чергу, якими коштами та у який спосіб визначатимуть краще за центр», – підкреслив Голова і додав, що, така децентралізована модель дорожнього господарства означає не лише значне розширення повноважень і сфери впливу місцевих органів влади на дорожній фонд регіону, а й посилення відповідальності за управління ним.

«Кожен керівник в області, місті чи селі має це розуміти. Саме тому зараз важливо обговорити та погодити всі гострі аспекти проекту концепції реформування зі всіма учасниками реформи. Це дозволить нам запобігти появі можливих перепон і передбачити ймовірні ризики», – наголосив Підгайний.

Нині вищезазначений проект Розпорядження, що регламентує реформування дорожньої галузі, вже обговорили та погодили представники Служб автомобільних доріг, облдержадміністрацій, міських рад і громадськості в Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Житомирській, Івано-франківській, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій областях і Чернівецькій областях.

За публікацією сайту Державного агентства автомобільних доріг України

Мітки: , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар