Сокирянська районна лікарня отримала нове сучасне медичне обладнання вартістю понад 2 мільйони гривень.

Справжнім новорічним подарунком для медиків району стало устаткування, яке вдалося закупити за кошти «Укргідроенерго». Завдяки зусиллям і стійкій позиції районної влади та керівництва лікувального закладу до бюджету напередодні Нового року надійшло понад 2 мільйони гривень, які відразу ж направили на оснащення райлікарні.

Тож наразі більш ніж 90% відсотків придбаного обладнання доставили до КНП «Сокирянська районна лікарня», а з окремим устаткуванням вже працюють лікарі. Сьогодні таку, так би мовити, імпровізовану екскурсію та презентацію довгоочікуваного придбання організували для журналістів голова районної ради Василь Козак та директор райлікарні Олександр Андрійчук.

У своєму коментарі Олександр Петрович зауважив, що надходження цього сучасного обладнання саме зараз дуже доречне, бо тепер можна без будь-яких перешкод укладати договори із Національною службою здоров’я України і тепер наша райлікарня надаватиме ширший спектр послуг і відповідатиме всім вимогам Служби.

«Завдяки районній владі і ПАТ «Укргідроенерго» нам виділили кошти на придбання обладнання, якого не вистачало для ефективнішого функціонування. Тепер у нашому лікувальному закладі пацієнти зможуть отримувати сучасні, якісні лікувальні та діагностичні послуги», – наголосив Олександр Андрійчук.

Найбільш коштовними придбаннями стали два УЗД-апарати, на які витратили 1 мільйон 300 тисяч гривень. Як пояснив Олександр Петрович, один УЗД-апарат – звичайний, але має три датчики діагностики: загальний для органів черевної порожнини, вагінальний та для щитоподібної залози і судин нижніх кінцівок. Другий УЗД-пристрій – експертного класу, він має такі ж датчики, як і у першого, але також дозволяє проводити ультразвукову діагностику серця. Обстежуючи вагітних жінок, можна буде спостерігати за плодом у 3Д і 4Д-вимірах. Варто зауважити, що нові УЗД-апарати вже працюють у кабінетах ультразвукової діагностики.

Олександр Андрійчук також зауважив, що тепер у кожному відділенні лікарні функціонуватимуть монітори пацієнтів. Зокрема, у пологовому відділенні працюватиме неонатальний монітор, який дозволить забезпечувати особливий догляд і спостереження за новонародженими, особливо – недоношеними дітками. Для обстеження вагітних жінок придбали також фетальний монітор, який дозволить відстежувати та аналізувати серцебиття матері та дитини, рухи плода тощо.

Також вдалося придбати два коагулятори. Завдяки своїй мобільності вони тепер дозволять проводити малі амбулаторні операції. Оснастили новими мікроскопами та біохімічними аналізаторами лабораторію лікарні. Це тепер дозволить розширити спектр послуг по біохімічних аналізах крові.

Вже незабаром у райлікарні створять відділення паліативної допомоги. Тож зараз для нього закупили кисневі концентратори, які допоможуть цілодобово підтримувати необхідну для людини кількість кисню. Для відділення гінекології придбали кальпоскоп, для більш точної діагностики жіночих захворювань. Для неврологічного відділення закупили енцефалограф, який дозволить вивчати мозкові хвилі при епілепсії, змінах черепно-мозкового тиску. Для гіпертоніків закупили два апарати добового артеріального тиску – вони мобільні та зручні.

Майже за 90 тисяч гривень придбали кисневу рампу. Це система, яка в автоматичному режимі дозволить регулювати підключення кисневих балонів. Це зекономить дорогоцінний час та контролюватиме рівень кисню, не дозволятиме виникати великим затримкам у його постачанні.

Олександр Петрович підкреслив, що все обладнання є сучасним, воно підключається до комп’ютерів, що дає змогу легко обробляти та систематизувати інформацію та медичні показники по кожному пацієнту. В електронному вигляді вдасться зберігати дані УЗД-обстежень, кардіограм тощо.

Незабаром, каже пан Олександр, вони очікують отримати ще три функціональні ліжка для відділення невідкладної допомоги, яке створять на основі приймального. Там надаватиме лікувальні послуги травматолог, буде ультразвукова діагностика та вищезгадані функціональні ліжка для тимчасового перебування хворих.

Для КНП «Сокирянська стоматологія» закупили нову, сучасну стоматологічну установку за майже 90 тисяч гривень. І це далеко не весь перелік придбаного обладнання для лікувальних установ нашого району.

Загалом на нове обладнання витратили 2 мільйони 368 тисяч гривень. Оновлення спектру послуг районної лікарні просто вражає. Тепер жителям Сокирянщини, сусідніх районів і, навіть, областей не доводитиметься їздити за сотні кілометрів, щоб отримати сучасну діагностику та лікування. Завдяки зусиллям районної влади та керівництва лікарні всі ці послуги стали для людей наближеними, доступними. Як приємно було бачити сьогодні майбутніх мам біля кабінету ультразвукової діагностики, що мають тепер нагоду ближче познайомитися зі своїм ще не народженим малям, проте, риси обличчя якого вже можна побачити у 3Д вимірі завдяки сучасному обладнанню.

Впевнено можна заявляти, що КНП «Сокирянська районна лікарня» не дарма отримало статус опорного закладу інтенсивного лікування. Тут для людей все найкраще – спеціалісти, обладнання, умови.

Дуже приємно, що матеріально-технічна база лікарні поповнилася такою кількістю сучасного обладнання. Тож бажаємо жителям Сокирянщини за допомогою цього устаткування дізнаватися тільки хороші новини про своє здоров’я.

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Мітки: , , , , , ,

Залишити коментар