1 березня 2018 року в Сокирянській центральній районній лікарні відбулася нарада за участю голови районної державної адміністрації Петра Бескупського, голови районної ради Василя Козака, заступника голови районної державної адміністрації Ірини Тарасової, керуючого справами районної ради Сергія Горна та сімейних лікарів району.

В ході засідання розглянуто ряд важливих питань. Зокрема, питання впровадження медичної реформи на території району. Як зазначили керівники районної влади медична реформа є незворотною і вкрай важливою. Тому необхідно докласти зусиль, аби вона була на користь людям, особливо в сільській місцевості. На даному етапі основне завдання – забезпечити на всіх рівнях інформаційно – роз’яснювальну роботу серед жителів району, так як заключати договори з сімейними лікарями мають усі верстви населення – і дорослі, і діти, і пенсіонери.

Про хід укладання договорів із сімейними лікарями ознайомила присутніх головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Сокирянської центральної районної лікарні Анастасія Заремська. За її словами зволікати неможна, адже якщо до 1 липня не буде обраний сімейний лікар, то безкоштовну медичну допомогу можна буде отримати лише у разі невідкладної необхідності. Під час наради кожен лікар мав змогу поінформувати про хід укладання договорів на його ділянці та проблеми, які виникають в процесі. Як виявилося населення не поспішає обирати лікаря і подекуди укладання угоди складає лише кілька відсотків.

Окрім того, основну увагу звернуто на хід реформи в придністровських селах, адже воно тісно пов’язане з подальшим функціонування Новодністровської лікарні. Як нагадала А. Заремська заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Юрій Лесюк чітко означив про неможливість подальшого існування міської лікарні, а в м. Новодністровськ буде лише центр первинної медико- санітарної допомоги. Отож, жителям району та особливо придністровських сіл варто добре обдумати та обрати собі сімейного лікаря для того аби не залишитися без якісної медичної допомоги.

 

За публікацією сайту Сокирянської РДА

_______________________________________________

Наш сайт публікує цю інформацію, оскільки вона є важливою для населення на цьому етапі. При цьому, не можемо не зазначити, що дуже сподіваємось, що зазначене у статті твердження про незворотність цієї, так званої “медичної  реформи”, є глибоко помилковим твердженням. Та, допоки законодавство не змінене, варто все ж укласти ці договори до 1 липня, щоб не залишитися без необхідної медичної допомоги

Мітки: , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар