«Буковина має стати високорозвинутим регіоном з конкурентноздатною продукцією, а не лише сировинним придатком інших країн. Ми змінимо цю тенденцію». (Олексій Бойко)

«Вважаю, що в період реформ та кардинальних змін буде неправильно залишатись осторонь важливих процесів, які відбуваються на Буковині. Тому прийняв рішення балотуватись кандидатом у депутати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 р. Мені випала честь очолити єдиний виборчий список кандидатів у депутати Чернівецької обласної ради від Чернівецької обласної партійної організації Аграрної партії України. Це команда самодостатніх, досвідчених професіоналів, фахівців своєї справи. Переконаний, що спільними зусиллями ми обов’язково досягнемо успіху». (Олексій Бойко)

Я як і більшість активних користувачів соцмереж нещодавно також прочитав дане звернення заступника голови Чернівецької ОДА на його особистій сторінці Фейсбук. Знаючи Олексія вже багато років не міг не скористатися можливістю поспілкуватися з ним щодо його мотивації йти на вибори саме від Аграрної партії.

Відповідь щодо участі у виборах лежить на поверхні. «В період реформ та кардинальних змін буде неправильно залишатись осторонь важливих процесів, які відбуваються на Буковині» – з цими словами Олексія Сергійовича не погодитися складно.

Мене часто запитують як я можу підтримувати ті чи інші позитивні кроки окремих людей з влади і водночас критикувати та насторожено ставитися до влади як інституції загалом.

Часто педагоги дають рекомендації не ділити людей на поганих чи хороших, а оцінювати кожного по їх вчинках.

Займаючись вже понад шість років благодійною та соціальною діяльністю, мені вдалося втілити мрії сотень важкохворих дітей України та Буковини. І за ці шість років я зрозумів, що без партнерства нічого не зробити. Можна в теорії розповідати про свої цінності, принципи, але все потрібно заміряти по результату. Так от, щоб досягти результату – потрібні партнери та однодумці. Люди, які здатні на безкорисні та гарні вчинки, люди для яких піар чи марнославство – це просто слова і не більше.

Вперше з Олексієм ми зустрілися багато років тому, коли він долучився до однієї з моїх соціальних ініціатив. Тоді я його знав лише як Олексія Бойка, який був у мене в друзях на Фейсбуці. Про те, що це заступник голови Сокирянської районної ради дізнався набагато пізніше. Часто ЗМІ, особливо ті, які належать різним політикам, чи містечковим олігархам формують у суспільстві певну думку про тих чи інших людей, вішають ярлики навіть не знаючи людини особисто.

Так от, можу з упевненістю сказати, що більшості політиків та містечкових опонентів Олексія Бойка потрібно вчитися толерантності та вміння працювати на результат для громади та людей.

Бо до чого призведе вибір з ким говорити, а з ким ні? З ким зустрічатися, а з ким ні? Кого поливати брудом, а кого вибілювати у замовних статтях? До чого це призводить? До геніальної принциповості чи реальним справам? Хто крім учасників політичних протистоянь оцінить цю принциповість? І що залишиться через рік, п’ять, десять після таких рішень? Насправді, ситуації дуже рідко бувають однозначними. Щоб вийти на результат потрібно рухатися “між краплями” та вміти домовлятися.

У розмові з Олексієм переконався, що для нього важливі не лідери чи партії з гучними назвами. Важливим є лише справи та команда, яка буде реалізовувати дані обіцянки. Адже вибори минуть, а людям доведеться дивитися в очі.

Чому Аграрна партія? Олексій Бойко переконаний, що наш край, так само як і вся Україна, економічно залежить від успішності сільського господарства та агропромислової галузі. Земля – головний ресурс розвитку держави, громади, добробуту кожного громадянина. Тому Олексій Сергійович хоче представляти та відстоювати інтереси всіх верств населення, зокрема, і селян. І тому колеги по партії визначили його першим номером у списку обласного осередку Аграрної партії до обласної ради.

Які пріоритети Олексій Бойко декларує, йдучи до обласної ради?

1. Чернівецька область з огляду на її специфіку повинна бути  високорозвинутим, сучасним агровиробником конкурентної продукції з високою доданою вартістю, а не сировинним придатком інших країн.

2. Не рапс, соняшник, кукурудза, а кінцевий продукт. 

3. Олексій Бойко за місцевий економічний патріотизм – буковинці повинні виробляти та споживати місцеве. Кожна бюджетна гривня має повертатись у громаду. Він підтримує бренд «Зроблено на Буковині»

4. Сільська економіка, вважає Олексій Бойко, повинна будуватись на основі ОТГ.

5. Поглиблена переробка с/г продукції додає вартості врожаю, створює робочі місця з реальною зарплатою. Олексій за виробництво соків, екстрактів, джемів, плодоовочевої консервації.

6. Олексій Бойко підтримує традиційні промисли Бессарабії. Має на меті відродження тваринництва та сироваріння.

7. Бессарабські садівники  повинні бути забезпечені малою механізацією, якісною хімією та, найважливіше, ринками збуту продукції. Це він вважає завданням місцевої влади.

В разі обрання до обласної ради, Олексій Бойко ініціюватиме розробку та запровадження Комплексної Програми розвитку та підтримки агровиробництва, яка передбачає зокрема:

  • створення виробничих кооперативів у кожній ОТГ; підтримку ринків збуту с/г продукції: фермер має виробляти та збирати врожай, а не сушити голову як його продати. Це можливо шляхом співпраці облради з іншими облрадами, лобіювання інтересів фермерів в Уряді та Верховній Раді;
  • створення постійно діючих гуртових та дрібно-гуртових ринків с/г у Чернівцях, Новодністровську, райцентрах – містянам треба продавати продукцію по доступних цінах, від лану – до столу. Заробіток повинен йти виробнику, а не перекупнику;
  • підтримка створення мережі сучасних складів (холодильників) для зберігання с/г продукції;
  • зробити Бессарабські землі чистими від хімії, що руйнує здоров’я людей: програма підтримки закупівлі якісних хімікатів для с/г.
  • створення регіонального Фонду розвитку фермерства для малих та сімейних господарств, у тому числі для страхування ризиків втрати врожаїв, тощо;
  • фермерське та родинне господарство  повинні стати основою економіки краю. Бо не агроолігархи, а фермери створюють робочі місця.

Олексій Бойко, йдучи до Чернівецької обласної ради, чітко декларує те, що  бюджетні кошти – це гроші людей.

«Чиновники мають повертати ці кошти людям якісними та доступними соціальними послугами. Сільська медицина, освіта, соціальна підтримка мають бути доступними, якісними, сучасними. Кожна ОТГ має забезпечити мешканцям, які цього потребують, турботу та підтримку. Зароблене у громаді має туди повертатись», – переконаний Олексій Бойко.

Ось чому я, як вихідець з села, також підтримую цього молодого політика та закликаю підтримати його кандидатуру всіх небайдужих до проблем буковинського села та агровиробництва!

Від автора замість епілогу

У мене як і в Олексія нема мети всім подобатися. Це просто неможливо. Але вважаю, що краще підсвітити те, що вважаєш добрим чи поганим, аніж промовчати, переживаючи що подумають інші. Я не знаю жодної людини, яка може подобатися всім. Але я знаю людей, які здатні брати відповідальність, які здатні відгукуватися на добрі та гарні ініціативи та здатні показувати результат. Олексій Бойко саме така людина.

Олександр КОРКОЇЛ, редактор медіаплатформи «Чернівці 24», голова благодійного фонду «Великі серця»

Скорочена версія публікації з сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар