admin on 26th Квітень 2019

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їхні соціальні, економічні і побутові умови життя.

Щоб глибше зрозуміти весь трагізм становища, в яке потрапили мільйони людей, знайти коріння цього всенародного лиха, в бібліотеках Сокирянського району  були проведені заходи циклу «Наш вічний біль – Чорнобиль». Зокрема в  бібліотеці-філії села Гвіздівці 22 квітня 2019 року відбулася зустріч з  учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС за присутності сільського голови та учнівської молоді.

 

Ліквідатори Спевак В.О., Швець А.І., Кучерявий В.І., Кучерявий І.І. розповіли  свою участь у ліквідації аварії, про ті трагічні події: евакуацію жителів, стан зруйнованої станції. На знак  вдячності сільський голова вручив подяки та грошову допомогу. Вітання та слова подяки також висловила голова сільської ради ветеранів В.П. Сандуляк. Працівники культури пригадали хронологію подій, причини та наслідки страшної трагедії.

Присутні продовжили обговорення за вітальним столом. Учасники ліквідації ділилися враженнями та спогадами від побаченого та пережитого в Чорнобилі. А музичні вітання юних бандуристів – вихованців М.Г. Гуцол додали весняного настрою та надії і віри у світле майбутнє!

“А ті події незабутні,
Хай не тривожать більше нас!
Хай кане зло в безодню, в час!”

Велике лихо спіткало нашу землю того далекого 1986 року. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною… Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі або втратив здоров`я.

 

За публікаціями Р. Куцької в Facebook і сайту Сокирянської РДА 

 

&&&

Також пропонуємо Вам переглянути відеохроніку про 3 перших дні аварії на Чорнобильській АЕС, розміщену на YouTube-каналі  Chernobyl NPP  

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар