СтолокаНаталія Іванівна родом із Гвіздівців,01 rus1 виховувалась у дуже гарній сім’ї Ткачів. Її матір – вчительку географії Ольгу Макарівну Ткач у селі пам’ятають й досі. Вона була високопрофесійним педагогом. Із трьох зразкових доньок лише Наталя пішла маминим шляхом, успадкувала від неї криштальну делікатність у ставленні до своїх вихованців.

Так сталося, що минулий навчальний рік Наталія Іванівна присвятила журналістиці (вона багато років була позаштатним кореспондентом „Дністрових зір”), займала посаду редактора відділу. У цей період двері редакції не зачинялись: і працівники районного центру творчості дітей та юнацтва і вихованці гуртків чи не щоденно відвідували її, з різних причин. М’яко кажучи, освіта її таки „не відпустила”. Тож з 1 вересня педагог знову повернулася до гуртківців, пообіцявши дністрозорівцям, що писатиме до газети й надалі.

Педагогічний стаж Н.І. Столоки чималий – близько 30 років. І майже весь цей час вона працює в РЦТДЮ, була й директором, тепер – керівник гуртків. Де б і ким би не працювала Наталія Іванівна, вона все робить на відмінно.

Педагог є автором програми гуртка „Художня соломка”. Разом із своїми вихованцями Н.І. Столока досягла неабияких успіхів. Вона стала лауреатом премії ім. О. Поповича, їй присвоєно звання відмінник освіти України, керівник гуртка – методист.

Її кімната-клас сяє сонячною позолотою. На стінах і на столі – неповторні витвори мистецтва: великі панно, картини, сюжетні роботи на різдвяні, великодні теми, багато аплікаційних квітів. А ще ж лагідні і кумедні звірята, птахи та домашні тваринки. У кабінеті затишно і світло. Під руками всі необхідні матеріали, і, головне, тут панує добродушність і творча налаштованість.

Гурток має відзнаки Національного центру естетичного виховання учнівської та студентської молоді, Міністерства освіти і науки України (за високий рівень представлених робіт на Всеукраїнську виставку), Головного управління освіти і науки ОДА, обласних центрів науково-технічної творчості учнівської молоді та еколого-натуралістичної творчості.

Наталія Іванівна пишається своїми вихованцями, які були лауреатами Всеукраїнського літературно-мистецького віча ”Собори наших душ” та дипломантами Всеукраїнського фестивалю-виставки „Обдаровані діти України” в номінації „Декоративно-ужиткове мистецтво”; переможцями обласних фестивалів-конкурсів „Звичайне диво”, „Дерево життя”, „Знай і люби свій край”, „Наш пошук і творчість тобі, Україно”, „Чисті роси”, „Космічні фантазії”. За триптих „Благовість” та роботу „Пасхальна радість” гуртківцям було вручено високу нагороду – Гран-прі.

Постійно вдосконалюючи творчість дітей, Н.І. Столока розвиває їх зацікавленість та допомагає пізнавати й берегти народні традиції й свята. З цією метою педагогом розроблені гарні сценарії виховних заходів, присвячених Великодню, Різдву Христовому, Вербній неділі, учасниками яких є діти різних вікових категорій. Під час таких вечорів – зустрічей школярі наочно закріплюють свої навички розмальовування великодніх писанок та викладання їх бісером. А на закінчення свята усі отримують невеличкі сувеніри.

Творчі роботи Наталії Іванівни та її вихованців постійно демонструються під час різних районних свят.

На порозі нашої шановної колеги – золотий ювілей. Дякуємо Вам, Наталіє Іванівно, за гарну, красиву працю, за Вашу щедру на добро душу, за те, що Ви є з нами. Хай кожен день для Вас буде сонячно-золотим, щедрим на приємні події, благополучним і радісним.

Надія Чумак

За статьею “Гарна душею і своїми справами…” в газеті «Дністрові зорі», березень 2012 р.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Залишити коментар