admin on 13th Січень 2012

Сьогодні ми представляємо Вам ще одну нашу01 rus1 видатну землячку-гвіздівчанку – відому українську співачку, Заслужену артистку України Лідію Відаш, яка, доречи, була першою виконавицею низки пісень Володимира Івасюка.

Лідія Михайлівна Відаш народилась у селі Гвіздівці, закінчила Гвіздівецьку середню школу та Чернівецьке музичне училище. Вся Україна почула її в 1970 році, коли В. Івасюк довірив їй перше виконання однієї з найкращих своїх пісень “Я піду в далекі гори”. Пізніше вона стала першою виконавицею таких пісень В. Івасюка як “Казка гір” та “Відлуння твоїх кроків”.

1968 р. Л. Відаш у Карпатах з В. Івасюком та іншими друзями. Перше виконання пісні “Мила моя”. Фото з архіву Л.Відаш

Закінчивши Чернівецьке музичне училище, Лідія була запрошена солісткою до вокально-інструментального оркестру “Київ”. В 1974 році на V-му Всесоюзному конкурсі артистів естради у Москві голос гвіздівчанки змусив заговорити про неї увесь столичний бомонд. Лідія Відаш (на той час вона була вже солісткою Київського мюзик-холу) з найвідомішою із своїх пісень — піснею Ігоря Поклада “Дикі гуси” виборола друге місце (перше – співаки Ібрагімов і Чемоданов), випередивши Аллу Пугачову, яка посіла лише третє місце.

В кінці 70-х Л. Відаш співпрацювала з ансамблем Володимира Ходзицького “Крок”, а на радіо великою популярністю користувалася їхня досить авангардна версія пісні І. Поклада “Як я люблю тебе”.

Доля ж співачки Лідії Відаш зоряною так і не стала — сьогодні її мало пам’ятають, навіть були часи, коли вона не знала, як вижити з маленькою донькою на руках. І це, не зважаючи на успіх на Всесоюзному конкурсі артистів естради. А в “Укрконцерті”, де працювала, отримувала найвищу ставку — 13 руб. 50 коп. за концерт. Перший чоловік Л. Відаш – заслужений артист України Олег Борисюк, ревнував її до сцени, у другому шлюбі щасливою вона теж не була.

Особисте життя співачки, схоже, налагодилося лише кілька років тому. Недавно їй присвоєно і звання заслуженої артистки України… Найбільшою помилкою у житті Л. Відаш вважає те, що свого часу не послухала знаменитого Леоніда Утьосова, який їй відразу після московського конкурсу сказав: “Жити можна хочь на Камчатці, а працювати треба у Москві”.

Та сьогодні Л. Відаш живе у Києві.

При написанні використані матеріали сторінки памяті В.Івасюка та інших видань.

Мітки: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 коментарі к “Наші люди: Лідія Відаш”

  1. які у вас земляки! А з Романківців теж багато знаментих людей вийшло

  2. Я схиляюсь перед її голосом і виконанням.

Залишити коментар