admin on 28th Травень 2015

Єдиний унікальний номер 722/758/15-ц

Номер провадження 2-о/722/31/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2015 року  Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого-судді Побережної О.Д.

при секретарі Горн Г.П.

за участю: заявниці ОСОБА_1, заінтересованих осіб ОСОБА_2 та ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сокиряни цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи – ОСОБА_2, ОСОБА_3 та відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокирянського районного управління юстиції Чернівецької області про надання права на шлюб, –

ВСТАНОВИВ:

Неповнолітня ОСОБА_1 07.05.2015 року звернулася до суду із заявою про надання їй права на шлюб, зазначивши заінтересованими особами – ОСОБА_2, ОСОБА_3 та відділ ДРАЦС РС Сокирянського РУЮ Чернівецької області. Посилається на те, що вона на даний час перебуває на 16-му тижні вагітності та має намір зареєструвати шлюб з ОСОБА_2 у встановленому законом порядку, однак не досягла встаноленого ч.1 ст.22 СК України шлюбного віку. Її мати ОСОБА_3 не заперечує щодо реєстрації шлюбу з ОСОБА_2, оскільки це відповідатиме її інтересам, оскільки вони кохають один одного і вони мають намір створити сім’ю.

Просить надати їй право на шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителем с. Гвіздівці Сокирянського району Чернівецької області.

У судовому засіданні заявниця підтримала подану заяву, в заінтересовані особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 просять задовольнити подану заяву, оскільки ОСОБА_2 має намір укласти шлюб з ОСОБА_1 та бажає створити з нею сім’ю. Вважають, що надання права на шлюбу відповідатиме інтересам заявниці.

Представник відділу ДРАЦС РС Сокирянського РУЮ Чернівецької області у судове засідання не з’явилася, однак начальником відділу подано до суд заяву, в якій просить справу розглянути без її пристуності, не заперечує щодо задоволення заяви ОСОБА_1

Судом встановлено, що згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого повторно 20.12.2010 року відділом ДРАЦС Сокирянського РУЮ Чернівецької області, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Романківці Сокирянського району Чернівецької області. Її батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_3

Згідно довідки виконавчого комітету Гвіздівецької сільської ради Сокирянського району Чернівецької області від 18.05.2015 року за №589, ОСОБА_1 зареєстрована та проживає в с. Гвіздівці Сокирянського району Чернівецької області разом зі своєю матір’ю ОСОБА_3

Згідно копії рішення Сокирянського районного суду Чернівецької області від 15.02.2015 року (справа № 2-67/11), яке вступило в законну силу 09.03.2011 року, батьки заявниці припинили спільне проживання з 2005 року та їхня спільна дитина проживає з матір’ю та перебуває на її утриманні.

Згідно заключення лікарсько-консультаційної комісії Сокирянської районної лікарні №783 від 05.05.2015 року ОСОБА_1 вагітна, строк вагітності 16 тижнів.

Відповідно до вимог ст. 22 СК України на даний час заявниця не досягла шлюбного віку, тобто віку, досягнення якого надає право на реєстрацію шлюбу.

Частиною другою ст. 23 СК України визначено, що за заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідатиме її інтересам.

За таких обставин та підставі досліджених письмових доказів, суд приходить до висновку, що реєстрація шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 буде відповідати інтересам неповнолітньої заявниці, а тому подану заяву слід задовольнити.

На підставі ст. ст. 22, 23 Сімейного кодексу України та керуючись ст. ст. 3, 208, 209, 215 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи – ОСОБА_2, ОСОБА_3 та відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокирянського районного управління юстиції Чернівецької області про надання права на шлюб – задовольнити.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженці с. Романківці Сокирянського району Чернівецької області, жительці с. Гвіздівці Сокирянського району Чернівецької області, право на шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем та жителем с.Гвіздівці Сокирянського району Чернівецької області.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області шляхом подачі через Сокирянський районний суд в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий: Побережна О.Д.

Державний реєстр судових рішень

Мітки: , , , , , ,

Залишити коментар